Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020

Klimatyzatory split do domu i biura

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale też na wydajność. Dobra jakość powietrza I optymalna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody oraz korzystnie wpływają na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki często rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku mieszkania gwarantując nam chłód podczas lata. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Tutaj doskonale działa system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie odpowiedniej temperatury w środku budynku szczególnie latem, kiedy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma na celu chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz pochodzą ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co pobierana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zalet z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort w środku budynku i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok