worki z nadrukiem do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe niebieski
Węgiel kamienny najlepsze worki
23 stycznia, 2017
Fundacja Arkadia zatrudnianie osób niepełnosprawnych praca dla niepełnosprawnych
Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej
26 stycznia, 2017

Narzędzia diamentowe Midan

Tarcze diamentowe wiertła do gresu wiertła do asfaltu Gdańsk

Dzisiaj tak naprawdę każda firma zajmująca się budową dróg, czerpie z ultranowoczesnych urządzeń diamentowych. Pracownicy używają ich do obcinania przeróżnego rodzaju tworzyw, np. cementu, żelbetonu, betonu zbrojonego, żywicy bądź asfaltu. Początkowo do otrzymywania używano spoiw na bazie żywicy, tymczasem praktycznie w ogóle nie były one na tyle solidne, ażeby stale je wykorzystywać. „Świdry”, tarcze do przecinania, talerze albo frezy wyrabiane są z żeliwa czy związku metali z I i II grupy układu okresowego pierwiastków i pokryte specjalną diamentową powłoką. Jest ona moczona w metalicznym łączniku. Diamentowe kawałki są w taki sposób wrzucone, aby ułatwiać działanie kompletnego urządzenia. Krótko mówiąc: są nałożone we właściwym kierunku (uzależnionym od typu narzędzi).

Czym się charakteryzuje technika urządzeń diamentowych?

Urządzenia z warstwą diamentową są używane w trakcie pracy ciągłej i działają w wybitnie ekstremalnych warunkach. Znakomicie zdają egzamin nie tylko podczas ogólnych prac na placu budowy, lecz również w zakładach kamieniarskich lub w zakresie robót drogowych. Rozdrabnianie bardzo twardych materiałów domaga się niejednokrotnie roboty „na mokro”. Co znaczy, iż w czasie cięcia zużywa się ciecz, np. wodę albo mieszaninę smarująco – ochładzającą. Należy to robić, ażeby wyziębiać warstwę tarczy i wypłukiwać osad. Jeżeli właściwie nie ma szansy wsunięcia w miejsce cięcia „ochładzacza”, w takiej sytuacji praca biegnie „na sucho”. Ostrza z pokrywą diamentową uzyskiwane są najczęściej w dwóch klasach: do cięcia „na mokro” oraz do działalności „na sucho”. Te do przecinania „na mokro” można wykorzystywać tylko do pracy „na mokro”. Z kolei te do pracy „na sucho” mamy możliwość używać zarówno do przecinania „na sucho” jak i „na mokro”. przyrządy z diamentową powłoką są tak zaprojektowane, żeby umiały funkcjonować w faktycznie trudnych warunkach i realizować optymalną głębię rozcięcia. Przykładowo działając z tarczami diamentowymi bez emulsji powinniśmy za każdym razem je chłodzić, albowiem niesłychanie szybko się zepsują. Każdorazowo wykonuje się ten ruch po dwóch minutach cięcia.

Typy przyrządów z powłoką diamentową

Narzędzia diamentowe dzieli się ze względu na ich wykorzystanie. Krócej mówiąc: trzeba uwzględnić to, w jakich okolicznościach będą użytkowane. Standardowo trzeba wyróżnić poniższe klasy: tarcze tnące, talerze wiertła koronowe, frezy dylatacyjne oraz wiertnice. Jeśli chodzi o tarcze, wówczas mamy tutaj tarcze tnące do granitu, tarcze tnące do betonu, tarcze trex, tarcze do „młodego” betonu, tarcze do przecinania do gresu lub tarcze do silikatu. Są globalnie używane w piłach drogowych, ręcznych albo bruzdownicach. Są zdatne do wycinania bryłki ulicznej oraz gipsu. Świdry koronowe są zróżnicowane jeśli chodzi o typ przymocowania, typ modułu oraz system cięcia. W trakcie prac „na budowie” dopasowuje się je do wbijania się w gips, beton zbrojony, żeliwo bądź glazurę. W modelach wierteł do gresu (i wszelkich kolejnych wierteł) wypada zwracać uwagę na tzw. „wycieranie poprzeczne”, zatem ograniczanie się segmentu. Gdy wiercimy w solidnym gresie, kryształki diamentowe znajdujące się na powierzchni, zdrapują surowiec. Zdrapuje się również połączenie (jest bardzo elastyczne, aż na końcu zsuwa się po materiale ceramicznym). Po pewnym czasie na pokrywie niestety nie ma już jakichkolwiek diamentów, urządzenie jest – mówiąc kolokwialnie – „tępe” oraz bynajmniej nie jest zdatne do cięcia. Z tego powodu tak istotne jest oziębianie, jakie zabezpiecza narzędzia pokryte warstwą diamentową przed nadmiernie intensywną eksploatacją.

Jak prawidłowo robić użytek z narzędzi diamentowych?

Istnieje kilka wytycznych, do których powinniśmy się stosować podczas używania jakiegokolwiek przyrządu z warstwą diamentową. W ogóle nie chodzi tutaj raptem o ochładzanie w odpowiednim momencie oraz dobranie urządzenia do wariantu czynności oraz wariantu przecinanego materiału. Cięcie cementu, granitu albo innego materiału za każdym razem musi zaczynać się delikatnie. Nie wolno w żadnym przypadku uaktywniać posiłkowego nacisku na urządzenie. Odcinanie powinno mieć miejsce w położeniu prostym, oznacza to, że jakiekolwiek wykrzywianie tarczy może jedynie doprowadzić do jej zniszczenia. Nie możemy także przekraczać akceptowalnych paramentów tarczy, przykładowo głębi rozcinania. Tarczę za każdym razem nasuwa się na wrzeciono w taki sposób, iż kurs jego ruchu nakłada się z owym umieszczonym na tafli tarczy. Nigdy odwrotnie! Tarczy diamentowych nie powinno się użytkować do ostrzenia. Do tego celu poświęcone są talerze wygładzające. Jeżeli właściwie nie będziemy stosować się do tychże reguł, segmenty szybciej się zniszczą lub uszkodzą. Do przyczyn szybkiej eksploatacji trzeba zakwalifikować m.in. przegrzanie segmentów, zbyt gwałtowne pocieranie o surowiec, odpadnięcie elementu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o komponentach z diamentową warstwą, wejdź w ów odnośnik – Tarcze diamentowe

Strona używa cookies
Ok