Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
21 lutego, 2017

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie mieszkania oddziałuje na efektywność energetyczną? Naturalnie. Z energooszczędnością zmierzają w parze oszczędności finansowe, z uwagi na zminimalizowanie wydatków na ogrzewanie Stosowne ocieplenie budynku spowoduje, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Kalkulacja jest zatem dość prosta.

W szerokim kalejdoskopie materiałów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka PUR – lekka, wchodząca w skomplikowane miejsca, umożliwiająca maksymalną ochronę cieplną. W dużym skrócie atrakcyjna w każdym calu. W tym artykule chcemy Wam zaprezentować ją z bliska, by potwierdzić, że w sektorze budowlanym czasem warto postawić na innowacyjność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo tak też określa się technologią wykorzystującą piankę PUR, znakomicie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Firmy budowlane chętnie korzystają z niej w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Kluczową zaletą pianki poliuretanowej jest jej drobna waga, w przeciwieństwie do standardowych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej zalecie pianka nie obciąża konstrukcji budynku, co wyraźnie powiększa możliwości jej zastosowania. Pianka poliuretanowa stosowana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które opiszemy Wam w dzisiejszym poradniku. Czytajcie dalej!

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą budową komórek. Wilgoć nie gromadzi się wewnątrz domu, tylko swobodnie przelatuje przez powłokę izolacji na zewnątrz. Ta cecha fachowo określana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest wyjątkowo niski. Szczególnie ważnym plusem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako elementu spieniającego. Oznacza to, że taki wariant ocieplenia jest bardzo ekologiczny i może być z powodzeniem stosowany w każdej konfiguracji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie promowana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o odpowiednich cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zatrzymane we wnętrzu. Ogranicza z kolei dopływ kurzu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma dużo szersze przeznaczenie, niż systemy o otwartych komórkach, a to ze względu na zamkniętą konstrukcję komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie wchłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być wdrażana w pełnym kręgu temperatur. Po za tym cechuje się znacznie lepszym wskaźnikiem przekazywania ciepła. Te zalety powodują, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy rurociągów. Przez wzgląd na ścisłą konsystencję wykonuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa składa się jest z dwóch podstawowych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w zestawieniu z wodą komponują pianę o ścisłej kompozycji i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje wyłącznie w miejscu montażu, co znacznie skraca czas zrealizowania ocieplenia. Sprężysta forma pianki wpływa na to, że dociera ona w skomplikowane miejsca, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co działo się bardzo często przy aplikacji klasycznych produktów ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża budowy domu. Z tego powodu może być używana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu starych budynków, czy przy stawianiu hal przemysłowych o dużej wielkości. Dobrze zauważyć też, że izolacja natryskowa jest nadzwyczaj produktywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez wiele lat. Utrzymuje ciepło w wnętrzu w chłodne dni i nie dopuszcza do przesadnego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwukierunkowo. Ponadto pianka poliuretanowa nie generuje jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co powiększa grono jej zwolenników. Nie jest również atrakcyjnym artykułem dla gryzoni, czy robaków, których bytność w mieszkaniu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu nowoczesny materiał izolacyjny.

Pianka PUR sprawdza się w urozmaiconej temperaturze i w trudno dostępnych strefach. Jest to najdoskonalszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka poliuretanowa może być stosowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie przemysłowym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem wydajnym, ekologicznym i przyjaznym dla alergików. Aplikacja ocieplenia natryskowego trwa praktycznie kilka chwil. Prawdopodobnie nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najtrwalsze i najbardziej wydajne. Zajrzyj na stronę www firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie Poddasza

Strona używa cookies
Ok