Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Gdzie najlepiej zorganizować urodziny dla dzieci?
10 maja, 2012
Nowoczesne ogrody
4 września, 2015

Okna to istotny element każdego mieszkania lub domu. Fachowa stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację wnętrza domu i obniżenie strat ciepła. Nowoczesne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłodne powietrze zostaje zatrzymane przez pakiet szyb i odpowiednią liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, dlatego dzisiaj producenci zwracają szczególną uwagę do barwy ram okiennych i estetyki wykończenia okien. Zakup okien do biura to niezwykle ważna decyzja, która powinna być ustalona już na etapie budowy. Warto zatem poradzić się doświadczonych fachowców w dziedzinie technologii okien, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Dowiedz się jak kupić okna w atrakcyjnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Jesteś w trakcie budowy domu i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Najpierw pomyśl z z jakich surowców powinny być wykonane okna i na jakich funkcjach Tobie zależy. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował tak samo do elewacji, jak i do koloru ścian w środku mieszkania. Zadecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Zapisz sobie wszystkie wymagania i pomysły, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do konkretnego produktu wybierz się do producenta, który szczegółowo przedstawi Tobie funkcje okna i pokaże całą swoja ofertę. Okna najlepiej zamówić w momencie, kiedy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed montażem, by nie potrzebnie nie przechowywać okien, co może zachęcać potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do niepotrzebnych usterek. Nie zapominaj o tym, że wyprodukowanie indywidualnych okien trwa więcej czasu niż zwykle. jeżeli nie nie wstawiałeś nigdy okien własnoręcznie zamów także usługę montażu. Pracownicy firm specjalizujących się w produkcji okien posiadają wszelkie umiejętności i dysponują szeroką gamą narzędzi, co powoduje, że błyskawicznie i fachowo wykonują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i stres. Kupuj okna sprawdzonych firm. Rzetelny producent okien PCV zapewni Tobie przynajmniej 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i szybki serwis, w przypadku jakichkolwiek awarii.

Jak rozpoznać wysokiej jakości okna?

Najważniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwracać szczególną uwagę w trakcie rozmowy z działem handlowym, lub w trakcie analizy konkretnych modeli okien? Po pierwsze niezwykle ważna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe ograniczają przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także kurz, zimne powietrze i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z EPDM oraz z TPS. Przypilnuj, aby ilość wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Następnym ważnym czynnikiem są szyby. Warto spojrzeć na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który wskazuje energooszczędność okna. Okna powinny być zaopatrzone w minimum 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolację termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Twoje okna powinny być zaopatrzone w wygodne w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które umożliwiają otworzenie ich na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Każdy z nas mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i obniżał koszty ogrzewania? Dziś jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez zaawansowaną izolacyjność termiczną sprzyjają stosowaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła daje najlepsze efekty, do nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty uzyskuje się dzięki użyciu w oknach połączenia profesjonalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne cechuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W standardowych oknach głębokość ram to ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych stosuje się ramy o głębokości do nawet 120 mm. Podsumowując jeśli chcemy racjonalnie zarządzać energią cieplną i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, gwarantują większe oszczędności.

Okna PCV, czy okna drewniane? Okna pasywne, a może okna tradycyjne? Możliwości jest bardzo dużo, a wybór tylko jeden. Najważniejszy jest znany producent i wysoka klasa tworzywa, z którego dane okna są wykonane. Nim kupimy konkretny rodzaj okna, warto jest pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie znaleźć dużo specjalistycznych poradników, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. Przecież okna to inwestycja na całe życie, dlatego warto jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać najlepszy produkt, który zapewni Ci perfekcyjną izolację termiczną. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok