Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
6 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
angra art – profesjonalne usługi i szeroki asortyment
12 października, 2016

Ocieplenie domu to tak naprawdę jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak z każdą następną fazą postępu prac nad nowoczesnymi metodami izolacji mieszkań, zaczęły się na rynku pokazywać produkty pod różnymi względami innowacyjne. Twórcy materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Istotny był również wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej wykorzystywane rodzaje nie dość, że były mało praktyczne, to silnie kurzyły (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach prac nad wynalezieniem nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zaobserwowano, że pianka PUR jest materiałem wysoce praktycznym, zapewniającym perfekcyjną izolację termiczną nie tylko domów, ale także hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za łatwość krycia dowolnej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się czytając dalej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Rozróżnia się dwa typy pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki odróżnia przede wszystkim budowa, ale również zastosowanie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Wykorzystuje się je przy ocieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR odznacza się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie chłonie wilgoci i może być używana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w docieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sugeruje złożona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest ekologiczna, dzięki użyciu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najpoważniejszym problemem związanym z izolacją budynku jest powstanie tak zwanych mostów termicznych. Zastosowanie pianki pro kompletnie eliminuje ten problem, gdyż surowiec trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia zdecydowanie mniej powierzchni niż klasyczne materiały izolacyjne. Ponadto utwardza konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo błyskawicznym czasie, co zazwyczaj jest czynnikiem kluczowym przy wyborze metody docieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla klasycznych sposobów izolacji. Głównie dlatego, że przy jej wykorzystaniu minimalizuje się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla otoczenia i niegroźna dla osób z różnego typu uczuleniami. Zapewnia najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach budynków, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dosyć, że zamyka ciepło w wnętrzach w okresie zimowym, to jeszcze zabezpiecza przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr absorpcji wody powoduje, że w ociepleniu nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym trudno nie wspomnieć, to wygodna aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najmniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej konstrukcja zapewnia całkowitą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to pewność komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy obiektów ocieplonych pianką PUR potwierdzają, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najłatwiejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo porównywalne, dlatego przy wyborze metody docieplenia budynku warto wspomnieć o praktycznych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, kolejnym etapem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od prawie dwóch dekad specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od izolacji poliuretanowej, którzy nie boją się żadnych wyzwań. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: izolacja pianką.

Strona używa cookies
Ok