OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne w budownictwie
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020

Nowoczesna klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na wydajność. Dobra jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na naszą motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam chłód podczas lata. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już mamy oraz nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Co to jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby zdobyć jak największy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz mieszkania szczególnie latem, gdy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury wewnątrz mieszkania, dając ochłodę oraz komfort cieplny bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach zwykle używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie świadczy o tym, że klimatyzator przydaje się tylko podczas lata. Sporo klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda lokalnego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tak zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wchodzące do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli planujemy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza reduluje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam oszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz budynku jest zestawienie tych dwóch systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie korzyści z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele widocznych zalet. Najważniejszą z nich jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Strona używa cookies
Ok