projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie stron www
25 czerwca, 2016
Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.
27 lipca, 2016

Każdy z nas chce mieszkać w komfortowym i eleganckim mieszkaniu, bogatym w innowacyjne rozwiązania techniczne. Żeby to osiągnąć niezbędne jest wykonanie remontu. Zanim jednak uruchomimy bieg wydarzeń zadajemy sobie pytania: „Od czego rozpocząć remont?”, „Czy warto poprosić o pomoc firmę remontową? „Które materiały budowlane będą mi niezbędne do remontu mieszkania?”. Najistotniejsze jest nie panikować i przystąpić do problemu roztropnie. Dokładne rozplanowanie remontu to połowa sukcesu. W tym artykule uświadomimy Tobie co robić aby remont domu przebiegł płynnie i bezproblemowo

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Do remontu domu należy się starannie przygotować, nie tylko finansowo. Na początku powinniśmy pomyśleć co chcielibyśmy zmienić w wystroju naszego mieszkania i czy od razu zamierzamy zrobić kompletny remont domu. Dobrze jest wyszukać szczegółowe projekty aranżacji pomieszczeń, by zrobić zakupy właściwych artykułów budowlanych. Dobre przygotowanie ogromnie usprawni wszelkie prace remontowe, które i tak zwykle trwają w przybliżeniu 2 miesiące zależnie od naszych potrzeb i powierzchni mieszkania.

Harmonogram remontu, czyli jak wygląda kolejność prac

Jeśli zdecydujemy się na pomoc firmy remontowej, nie musimy się martwić o utworzenie harmonogramu remontu. Jeśli jednak kwota jaką dysponujemy jest zbyt niska by zatrudnić profesjonalny zespół pierwszym krokiem jest szczegółowe zaplanowanie prac remontowych. Prace remontowe powinny być zaplanowane w odpowiedniej kolejności. W pierwszej kolejność wykonuje się wszelkie prace rozbiórkowe. Następnie stawia się wiszące sufity i ścianki działowe. W tej chwili wymienia się stolarkę okienną i rozpoczyna się prace rekonstrukcyjne, takie jak wygładzanie ścian, czy cyklinowanie podłóg. W dalszej kolejności przechodzi się do prac wykończeniowych. Wykonujemy malowanie wnętrz, montaż drzwi i instalację podłogi. Ostatnią fazą remontu są prace montażowe, czyli instalacja oświetlenia, wyposażenie łazienki i montaż mebli pokojowych. Warto pamiętać, że awarie bardzo często towarzyszą remontom, dlatego warto zadbać o numer do sprawdzonej firmy remontowej, która naprawi wszelkie awarie w 24h.

Remont łazienki krok po kroku

Jeśli zdecydujesz się na remont łazienki ważne jest by zastanowić się nad wynajęciem profesjonalistów. Firma remontowa zajmie się kafelkowaniem łazienki, a hydraulik założy bezpieczną instalację wodno-kanalizacyjną i zainstaluje wszelkie urządzenia sanitarne. Zrealizuje on także pilne naprawy hydrauliczne, jeśli okaże się to niezbędne. Remont łazienki może być wykonany bez pomocy fachowców rozpoczynając od pozbycia się starych płytek. Korzystając z usług elektryka możemy przystąpić do modernizacji instalacji elektrycznej. Po wykonaniu wszelkich prac demontażowych i konstrukcyjnych jesteśmy w stanie rozpocząć czynności zmierzające do wykończenia – tapetowanie, malowanie i kafelkowanie. W ostatnim etapie montujemy armaturę łazienkową, układamy meble i dekorujemy wnętrze łazienki tak jak o tym marzyliście.

Remont kuchni – niezbędne czynności

Podobnie jak remont łazienki, remont kuchni możemy wykonać samodzielnie. Jeśli jednak dysponujemy niewielką ilością czasu, powinniśmy skorzystać z usług firmy wykonującej remonty. Zapewne niezbędny będzie rzetelny elektryk, który zaprojektuje i zamontuje bezpieczną instalacje elektryczną. Twoja kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego warto rozważyć wybór odpowiednich mebli i rozwiązań technologicznych. Na pierwszym miejscu w planie remontu powinien uplasować się demontaż zużytych mebli, płytek i podłóg. W dalszej kolejności dokonujemy przeróbek w instalacjach wewnętrznych. Dalej czynności przebiegają podobnie jak przy remoncie łazienki – tynkowanie, wykonanie gładzi, położenie nowej posadzki, instalacja urządzeń kuchennych i oświetlenia, oraz wstawienie nowych mebli.

Remont nie musi być koszmarem . Właściwe przygotowanie i organizacja prac remontowych to gwarancja sukcesu, nawet przy niewielkich zmianach w Twoim mieszkaniu. Remont dobrze jest zacząć o ciepłej porze roku. Jeśli chcemy zatrudnić firmę remontową powinniśmy dużo wcześniej się z nią skontaktować, by nie zostać na przysłowiowym lodzie. Bardzo istotna jest również kwestia budżetu. Koszty remontu zależne są od metrażu domu, jakości artykułów budowlanych, stopnia zaawansowania prac remontowych i oczywiści od ceny wyposażenia. Remont mieszkania o metrażu 54 m2 to średnio wydatek rzędu 40 000 złotych.

Jeśli marzy Ci się remont mieszkania, poznaj ofertę naszej firmy remontowej w Warszawie. Mamy ponad 10 letnie doświadczenie w sektorze budowlanym i wykonujemy kompletne remonty domów jednorodzinnych, mieszkań i biur. Realizujemy prace elektryczne i naprawy hydrauliczne. Działamy w miastach takich jak: Warszawa, Rembertów, Marki i Piaseczno.Świadczymy usługi szybko i rzetelnie, tworząc stylowe i funkcjonalne wnętrza. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i własnym transportem, co znacznie przyspiesza naszą pracę. Opracowujemy szczegółowe kosztorysy i gwarantujemy zakup materiałów budowlanych Wejdź na naszą stronę i skontaktuj się z nami – pilne naprawy hydrauliczne!

Strona używa cookies
Ok