Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Ocieplanie domu pianką poliuretanową
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor urządzeń grzewczych nieustannie powiększa się w żwawym tempie. Tworzone są kolejne wydajne urządzenia, które pobierają ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co współcześnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla klasycznych układów grzewczych jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowoczesnym, jak i standardowym budownictwie, dostarczając domownikom odpowiednie warunki cieplne i spore oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnych typach (w zależności od źródła odebrania ciepła) i w rozmaitych propozycjach cenowych (zależnie od wykorzystanej technologii). Najczęściej producenci dbają o to, ażeby pompy ciepła były funkcjonalne i kompaktowe, by nie pochłaniać zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu. Spora liczba tych urządzeń pracuje w cichym trybie, co jest kolejnym, ważnym walorem. Najważniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła minimalizuje koszty na ogrzewanie pomieszczeń, co jest bardzo często podawanym powodem, dla którego mnóstwo osób inwestuje w tą technologię.

Jeśli stawiasz dom, lub masz w planach zrekonstruować stary system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najlepsza. W dalszej części artykułu opiszemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa wskazuje, wyzyskują powietrze zewnętrzne i powietrze zużywane jako podstawowe źródło energii. Tak jak inne maszyny grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w energię cieplną układu centralnego ogrzewania (c.o.) a także przygotowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne połączenie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody do ogrzewania. Użycie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek kłopotu ocieplić mieszkanie o kubaturze 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Ponadto, wiele powietrznych pomp ciepła posiada także funkcje chłodzenia, co pozwala ją stosować przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku gruntowych pomp ciepła źródłem cieplnym jest grunt. Te systemy są także określane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się lepszą efektywnością niż powietrzne pompy ciepła przy chłodniejszych temperaturach. Największą produktywność mają w wyposażeniu, gdy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę większą niż 0 stopni Celsjusza. Pompy ciepła typu grunt znakomicie sprawdzają się w budownictwie rodzinnym.

Pompa ciepła na wodę

Konkurencyjną alternatywą jest zastosowanie wody jako głównego źródła ciepła. Ten model pompy ciepła wspierany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wywiera wpływ na ostateczną skuteczność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny daje możliwość osiągnięcia doskonałą wydajność, nawet w trakcie najzimniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Zasada działania pompy ciepła

Pomimo odmiennych źródeł termicznych reguła działania pompy ciepła jest w sumie identyczna w każdym modelu. Każda pompa ciepła składa się dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda która biegnie dalej w całej instalacji CO. Dobrze jest podkreślić, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odbiera je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostarczanym systemem grzewczym. Ogromna wydajność energetyczna jest skutkiem oryginalnej konstrukcji. Zainstalowany jest parownik, który odprowadza energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Następnie sprężarka spręża ocieplony gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten idzie dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę służącą do ogrzana całego domu. To co pozostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Wytwórcy nowoczesnych urządzeń centralnego ogrzewania troszczą się nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale także o elegancję wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i bezproblemowo adaptują się do mieszkań o rozmaitej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy prostej aplikacji, bądź pilota. Zaopatrzone są również w różnorodnego rodzaju funkcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb automatyczny, co wzmacnia komfort obsługi. Co więcej mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy dostawcą praktycznych pomp ciepła podwyższających skuteczność energetyczną Twojego mieszkania. Proponujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, jak i montaż całych instalacji CO. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Przejdź na naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok