Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik
Bezpieczne kredytowanie firm
28 lutego, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
4 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu rozprzestrzeniają się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których przeskakują do żywiciela, czyli organizmów stałocieplnych. To właśnie ludzie, lub zwierzęta stają się ofiarami tego prawie niedostrzegalnego insekta. Mimo niedużych rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym insektem. Szczególnie dla ludzi uczulonych na jej ugryzienia. Na dodatek wcale nie jest tak prosto się jej pozbyć zwykłymi sposobami. Zawsze potrzebna jest pomoc firm od zwalczania owadów, którzy mają dostęp do mocnych preparatów chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w nocy. Co interesujące skaczą z sufitu, na który wspinają się w ciągu dnia. Pożywiają się krwią, przy pomocy dalece rozwiniętego organu kłująco – ssącego. Po ukłuciu pluskwy rodzi się na skórze obrzęk o czerwonym zabarwieniu, identyczny do skutku ugryzienia komara. Miejsce ugryzienia po pewnym czasie zaczyna dolegać i piec. W relatywnie małej liczbie przypadków w miejscu ukłucia pluskwy może powiększać się obrzęk. Wtedy konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci stosowne leki. To jednakże nie wszystko. Analizy potwierdzają, że pluskwy są zdolne transportować szkodliwe dla naszego zdrowia patogeny, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już istotny problem.

Wiedząc już jakie zagrożenia powoduje obecność pluskiew w mieszkaniu, masz pojęcie, że batalia z nimi to nieuchronność. W niektórych przypadkach wystarczy porządnie oczyścić pomieszczenia. Jednakże zdarzają się chwile gdy wskazana jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie szybkiej reakcji z specjalną technologią. Zobacz jakie metody odpluskwiania są najefektywniejsze.

Jak pluskwa domowa znalazła się w mojej sypialni?

Pluskwy dają radę rozwijać się w każdym środowisku na ziemi. Obecne są w klimacie neutralnym jak i tropikalnym. Nie przeszkadza im woda, ani wysoka temperatura. Zasadniczo adaptują się do jakichkolwiek realiów pogodowych. Dla pluskwy najistotniejsza jest obecność człowieka, lub innego organizmu o regularnej ciepłocie ciała. Pluskwy odżywiają się krwią. Przyczepiając się do futra zwierząt przemieszczają się z jednego terytorium do drugiego.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to około mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą nie dostrzegać tych niewielkich robaczków. Po bokach głowy pluskwy znajdują się oczy, a zaraz koło nich czułki składające się z 4 członów. Umożliwiają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten insekt może wznosić się na płaskie powierzchnie dzięki ostrym pazurkom. Zazwyczaj pluskwy żyją w takich miejscach jak szpary w podłodze, ramy okienne, czy zakamarki w łóżku, skąd w szybkim tempie mogą przeskoczyć na skórę żywiciela.

Pluskwy wgryzają się w skórę człowieka przy pomocy aparatu gębowego. Czas ssania wynosi kilka minut. Po ukłuciu zaczynają się pojawiać małe krostki. Po pewnym czasie zaczynają dokuczać i piec, co mocno przeszkadza. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukąszenia pluskwy domowej. Alergicy powinni spotkać się z lekarzem i stosować odpowiednie preparaty lecznicze. Jak już mówiliśmy wcześnie pluskwa domowa wbijając się w skórę, może aplikować groźne dla nas wirusy.

Zwalczanie pluskwy domowej

W momencie w którym stwierdzimy ślady pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy na początku działać na własną rękę. W takiej sytuacji musimy wypełnić gipsem wszelkie szpary przy posadzce, ramach okiennych i na ścianach. W następnej kolejności należy dogłębnie umyć i odkurzyć wszystkie pomieszczenia (w szczególności zaciemnione szczeliny, w których najchętniej przebywają insekty). Należy także wyprać wykładziny i ubrania. Jeżeli to nie usunie pluskiew, musimy wtedy umówić się z firmą specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka sposobów zwalczania pluskiew. Najskuteczniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – spotykana także pod nazwą fumigacji. Technologia ta cechuje się bardzo intensywnym oddziaływaniem. W dezynsekcji gazowej stosuje się substancje chemiczne w formacie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Na moment gazowania należy opuścić poszczególny budynek, ponieważ używane substancje są toksyczne d;a organizmów żywych.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu krajach Europu ta technika uznawana jest za najefektywniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą dla ludzi. Przy użyciu zaawansowanych pieców nagrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich roztwór insektobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która penetruje najmniejsze zakamarki. Po określonym czasie zostają na nawierzchniach preparaty owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w mieszkaniach, ale także w takich obiektach jak hotele, czy pensjonaty, gdzie ich obecność jest bardzo nieprzydatna. Po rozpoznaniu tego pasożyta, dobrze jest skontaktować się z rzetelną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje optymalną strategię i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą do widzenia! Zobacz usługi i cennik fachowej firmy zajmującej się dezynsekcją insektów. Wstąp na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok