Optymalizacja stron internetowych
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego można wskazać sporo. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym poza tym, że zyskuje się łączność z wykształconym specjalistą, to również dobrej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów czy segreguje i kataloguje dokumentację firmy. Rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym oznacza, że biuro zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a także składa deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się aktualizuje, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, konieczne informacje oraz zachowają określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, by otrzymywać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na komplet informacji, a nawet pełną pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje firmy wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego powodu są niezbędnym elementem pracy . Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszelkie niezbędne informacje. Istotne, by klient donosił dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim czasie.

Sposób dostarczania dokumentów do biura rachunkowego zwykle zależy od jego działania. W niektórych miejscach niezbędne jest przesyłanie dowodów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy poprawnie opisana kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać prosto do biura , w innych wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe zwykle korzystają ze specjalnych programów e-księgowych. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość umożliwia wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a także wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Ponadto programy księgowości online są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj proponują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, by były zgodne z przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok