Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Kawa – początek dobrego dnia
14 września, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
17 września, 2016

Kredyt to często najlepszy sposób na natychmiastowe uzyskanie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie stać na nabycie domu, samochodu czy na opłacenie upragnionej wycieczki. Na dodatek dochodzą jeszcze inne nieprzewidziane wydatki. Wtedy zdobycie kredytu okazuje się koniecznością. Na podstawie najnowszych badań statystycznych niespełna 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 roku życia) ma kredyt. Łącznie wszystkie te osoby są zobowiązane do spłaty 6,2 mld złotych. Podobnie rysuje się nam cała sytuacja. Prawie 50 % mieszkających w Polsce osób ma zadłużenie kredytowe. Całkowicie liczba takich osób wynosi ponad 15,2 miliona dorosłych Polaków.

Otrzymując pożyczkę liczymy się z opłatą dodatkowych odsetek. Procent od kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, zwracanym za możliwość przekazania nam pożyczki pieniężnej. W trakcie naszego życia mamy szansę zaciągnąć kilka kredytów, co uzależnione jest od naszej zdolności kredytowej. Żeby prościej było nam oddawać zadłużenie, wiele placówek finansowych daje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore ułatwienie, zwłaszcza w przypadku rosnących odsetek. Bank scala wszystkie zaciągnięte przez nas pożyczki w jedną, ujednolicając przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu kredytu. Jeśli dokucza Cię spłata kredytów, dalej dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz także o najciekawszych ofertach konsolidacji chwilówek i porównasz instytucje oferujące takie rozwiązania.

Czym wyróżniają się kredyty konsolidacyjne?

Generalnie mówiąc kredyty konsolidacyjne nie różnią się zbytnio od zwykłych kredytów finansowych. Mają określone odsetki i najczęściej oddawane są w miesięcznych ratach. Fundamentalną różnicą, która od razu rzuca nam się w oczy jest zrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny scala bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank unifikuje stopę procentową, przez co nie spłacamy kilku kredytów, tylko jeden. Dodatkowo biorąc kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na wydłużenie okresu jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez obniżenie kosztów jego obsługi. Obecnie banki oferują nam możliwość konsolidacji kredytów, niezależnie od ich formy. Możemy zatem łączyć kredyt hipoteczny z niewielką pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już powiedzieliśmy powyżej kredyt konsolidacyjny to łatwa zamiana bieżących zadłużeń kredytowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej placówce finansowej. Spora ilość osób zastanawia się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na początku warto jest zebrać wszelkie informacje mówiące o stanie swoich zobowiązań. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, a także dotychczasowy wyciąg z konta (określający 3 miesiące wstecz) deklarujący aktualne przychody. Na spotkanie z doradcą kredytowym powinno się również przynieść obowiązujący dowód tożsamości. Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, bank udzieli Ci odpowiedzi czy może zjednoczyć Twoje zobowiązania. Wówczas dowiesz się na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dzisiaj niemal każdy bank proponuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Warunki uzyskania takiego kredytu są mocno zróżnicowane. Zależy to w zasadzie od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań pożyczkowych. Ciekawe oferty przedstawiają takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w złotówkach aczkolwiek Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP proponuje także możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udostępniany jest na wspólną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów hipotecznych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank przyznaje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozłożony na 10 lat. Dopuszczane są różnorodne źródła dochodu. Bardzo istotne jest, że kredyt konsolidacyjny mogą wspólnie zaciągać dwie osoby, które nie łączy żadne pokrewieństwo. Oferta konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długim terminem spłaty, osiągającym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania typu opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to znaczne wsparcie dla osób, które w rezultacie utraty pracy lub pogarszającego się stanu zdrowia nie mogą spłacić wszystkich kredytów na raz. Każdego z nas może za jakiś czas dotknąć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wchodząc w dorosłe życie będzie zależało nam na tym by zadbać o własną samodzielność. Obecnie zakup domu, czy samochodu łączy się z wzięciem kredytu. Ten fakt nikogo nie dziwi, gdyż nasze pensje nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie na przód. Na stronie konsolidacja.eu odszukacie mnóstwo specjalistycznych informacji mówiących o konsolidacji kredytów. Specjaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank jest najlepszy. Tutaj możecie przejść na witrynę i zapoznać się z podstawami konsolidacji: konsolidacja kredytów.

Strona używa cookies
Ok