Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Własna działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla ludzi, którzy zwracają szczególną uwagę na swobodę pracy. Zarządzanie własną firmą to nie lada wyzwanie, choć przeważnie opłaca się, gdyż rynek jest ciągle otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Dowodem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski gabinet masażu dla zwierząt, który przez cały dzień obsługuje kilkanaście kochanych pupili. Pomysł przełomowy, wręcz przez poszczególne osoby uważany za trudny do adaptacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie inicjatywy częstokroć odblokowują drogę osobom, którym brakuje pewności siebie. A prywatna firma to wszakże upartość, kompletne oddanie, notoryczne testowanie nowych usług i naturalnie niezawodna księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Profesjonalne biuro rachunkowe to podstawa każdego biznesu. Niezawodny księgowy nie tylko śledzi obowiązujące przepisy, ale również podpowiada nam w temacie nowych inwestycji. To partner każdej błyskawicznie rozwijającej się instytucji i powiernik najbardziej ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc firmę powinieneś zadbać o wyspecjalizowanego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Mówiąc o finansach, zbadaj czego możesz się spodziewać, będąc młodym przedsiębiorcą.

Jak rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą?

Jeśli marzysz o własnej firmie, musimy Cię uświadomić, że na wstępie czeka na Ciebie mnóstwo formalności. Rozpocznij od wypełnienia druku CEIDG. Przejdź po prostu na stronę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie niezbędne pola. Wpis do Ewidencji jest równolegle wnioskiem o przyznanie przedsiębiorstwu indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z wniesieniem formularza powinniśmy zdecydować się na metodę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Kolejnym krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam musimy zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają tak jakby podwójną osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami podatku (za siebie i ewentualnych pracowników) i ubezpieczonymi. Jeśli wykonywana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem pensji, to dostarczamy druk ZUA. Jeśli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w jeszcze jednej firmie na umową pracowniczą, wówczas wypełniamy dokument ZZA. Dodatkową kwestią jaką wymusza od nas prawo jest wybór biura księgowego, które będzie prowadziło kartotekę rozliczeniową przedsiębiorstwa. W tej kwestii możemy skorzystać z klasycznej księgowości, oraz bardziej nowoczesnej formy – rachunkowości online. Dobrze również pamiętać o zakupie pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Zarejestruj także osobne konto bankowe, by rozdzielić własne pieniądze o finansów firmy.

Różne formy opodatkowania

Jeśli nie wiesz jaka konstrukcja opodatkowania będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, zaczerpnij z wskazówek doświadczonego biura księgowego. Ogólnie nasze przepisy wymieniają cztery fundamentalne strategie opodatkowania. Niżej powiemy Ci o nich nie trochę więcej:

  • Skala podatkowa – podatek jest tutaj odprowadzany od dochodu według 2 stopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% – 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie większym niż 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł plus 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tu dostępna jest poszczególna kwota podatkowa, która obejmuje 19%, niezależnie od wysokości dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania biznesmen nie ma możliwości pomniejszyć uzyskiwanych przychodów o poniesione koszty podatkowe. Występują tu tymczasem, jako wynagrodzenie ,niezbyt wygórowane stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% jak i 20% w zależności od rodzaju aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to wysoce osobliwa forma opłaty podatków. Na wartość płaconego podatku nie ma wpływu wielkość przychodów, tylko takie elementy jak: rodzaj realizowanych usług, ilość osób zatrudnionych, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Księgowość dla firm

W zależności od wymagań Twojej firmy, znajdź stosowne biuro księgowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy doradzamy, aby skorzystał z nowoczesnych usług rachunkowych. Obecnie wiele księgowych proponuje nie tylko kompetentne porady, ale również oprogramowania do obsługi firmy. Jeśli wiesz, że działalność zajmie Ci cały dzień, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który weźmie od Ciebie wszystkie papiery i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć rozszerzaniem firmy.

Pomimo wielu przeszkód i wyzwań, spora ilość ludzi nadal rozpoczyna organizowanie swej działalności. Nawet drobne firmy mają wpływ na naszą ekonomię, zatem chyba warto wykonać pierwszy ruch. Nie rezygnuj ze swoich pomysłów, bo za parę lat możesz się przekonać, że właśnie takiego rozwiązania potrzebował rynek. Zadbaj o to jednak, żeby skorzystać z usług profesjonalnego księgowego, który rzetelnie poprowadzi finanse Twojej firmy. Wstąp na tą stronę i sprawdź jak prowadzi się nowoczesne usługi księgowe: biuro rachunkowe Toruń

Strona używa cookies
Ok