Pozycjonowanie stron - Skuteczne pozycjonowanie - Pozycjonowanie ceny - Agencja SEO
Na czym polega pozycjonowanie stron?
17 lutego, 2017
Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Przegląd dekoracji ogrodowych
18 lutego, 2017

Skup zadłużonych spółek

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Czy problem zadłużenia polskich spółek jest poważny?

W naszym kraju egzystują rozmaite rodzaje spółek, przykładowo jawna, partnerska bądź akcyjna. Spora część osób postrzega je jak środek na skuteczny interes, jako działalność gospodarczą, która potrafi przynosić w krótkim okresie zadowalające zyski. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj spółki się decydujemy, należałoby uważnie zbadać jakie postulaty powinniśmy spełnić. Spółki osobowe funkcjonują odrębnie niż spółki kapitałowe. Jeśli absolutnie nie zamierzamy marnotrawić czasu na organizowanie nowej spółki od zera, powinniśmy nabyć spółkę w wariancie shef companies, jaka jest aktualnie zarejestrowana, a działalność mamy możliwość zainicjować natychmiast. Absolutnie nie ma ponadto jakiegokolwiek problemu z ich odsprzedaniem. Skup zadłużonych spółek obecnie jest w naszym kraju na etapie rozrostu.

W Polsce istnieje wiele tych „tworów”, które są pokaźnie zadłużone. Koszt, jaki w początkowej fazie funkcjonowania firmy miał podnosić zyski, ostatecznie staje się za obfitym bagażem, aby na okrągło go nieść. Jedynie w 2011 roku CEZ i MOL posiadały zadłużenie w granicach 25, 4 mld złotych, a Orlen oraz Lotos razem na przynajmniej 16 mld złotych. Na następnych miejscach widniały w wymienionym okresie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat i PGNIG. Do opisywania faktycznie sporych zobowiązań przyjmowane są zawodowe narzędzia, np. rating Altmana lub EBITDA. To ostatnie jest wszechstronnie obsługiwane poprzez banki do badania, na jakim poziomie jest zobowiązanie i czy bariera 3 jednostek bynajmniej nie została naruszona.

Czy warto sprzedać spółkę z długami?

Aktualnie multum firm posiada w swojej ofercie skup spółek z długami, który polega mówiąc w kilku słowach na przekazaniu uprawnień do niej na następną osobę. Najczęściej same skupują spółki od posiadacza czy znajdują klienta na udziały. Jeśli planujemy się zorientować, które firmy w obecnej chwili się tym interesują, wystarczy, że wprowadzimy w okienko wyszukiwania wyrażenia „kupię zadłużoną spółkę” bądź ”kupię spółkę z długami”. W sporej liczbie przypadków firmy są zainteresowane kupnem spółek: z zobowiązaniami względem kupujących i instytucji (ZUS, US lub banki), „czystych” (nie posiadających żadnych obrotów, ale również w ogóle nie posiadających jakichkolwiek długów), w stadium upadłości, w czasie weryfikacji przez instytucje publiczne (PIP, ZUS, US), na etapie kasacji, z utraconym majątkiem, z utraconymi papierami albo „czynnymi” leasingami. Jeśli spółka wytwarza same straty, powinniśmy zastanowić się nad jej sprzedaniem.

Szczeble sprzedaży spółki z długami:

  • Przeprowadzenie podsumowania pieniężnego, które jest podstawą do negocjacji należności za udziały w spółce z długami
  • Przemieszczenie praw własności przy udziale notariusza – tworzony jest akt notarialny i zgoda odstąpienia udziałów
  • Odwołanie członków Zarządu oraz wybranie kolejnych z szansą modyfikacji nazwy oraz adresu spółki
  • Uzupełnienie PKD i zwielokrotnienie funduszu zakładowego spółki
  • Zatrzymanie pełnej dokumentacji
  • Utworzenie wszelkich obowiązujących dokumentów do KRS, GUS, US oraz ZUS.

W szeregu przypadków zadłużona spółka jest nadmiernie mocnym przytłoczeniem. Nie jedynie budżetowym, ale też psychicznym. Na nieprzyjemne konsekwencje są narażeni współzałożyciele i członkowie ich rodzin, najczęściej niepokojeni przez kredytorów. Spółka wytwarzająca szkody aktywuje nowe długi – coraz liczniejsze, które ostatecznie robią się „nie do zapłacenia”. Multum przedsiębiorstw zakupujących zadłużone spółki są w stanie w takiej sytuacji wesprzeć i zakończyć „błędne koło zobowiązania”.

Chcę kupić gotową spółkę

Przeważnie jednostki, jakie interesują się skupowaniem zadłużonych spółek, proponują też sprzedaż tych „bez skazy”, bez jakiejkolwiek historii, nie mających zadłużeń. To doskonały pomysł dla osób, którzy pragną jak najszybciej rozpocząć inwestycję lub pracę. Zarazem w ogóle nie pragną przechodzić zupełnej procedury połączonej z otwieraniem spółki. Dzisiaj możemy nabyć gotowe spółki, jakie mają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, potwierdzenie o niezaleganiu względem US czy potwierdzenie o niezatrudnianiu żadnych pracowników. Przed zakupem jest możliwość dodatkowo poprosić o przeprowadzenie kolejnych wpisów czy otwarcie konta bankowego. Przedsiębiorstwa nabywające spółki gwarantują całościowe usługi, umiejętność wykonywania określonych procedur oraz zabezpieczenie całej transakcji.

Jak konkretnie wygląda zakup nowej spółki? Potrzebne są w szczególności: skan dowodu osobistego współzałożycieli i członków Zarządu, numery NIP, metoda rozkładu udziałów, miejsce siedziby spółki, nazwa spółki, zasięg jej praktyk, skład zarządu i typ jego reprezentowania. Wszystkie obligatoryjne formalności są przygotowane w trakcie 24 godzin. Jeśli współpracownikiem jest obcokrajowiec, w takiej sytuacji u notariusza musi oprócz tego stawić się tłumacz przysięgły. Opcjonalnymi usługami oferowanymi przez przedsiębiorstwa nabywające spółki są księgowość, usługi z kręgu rachunkowości, kadr oraz płac, pomoc fiskalna, a także rejestracja „świeżych” spółek. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w ten odnośnik – Sprzedam zadłużoną spółkę

Strona używa cookies
Ok