Zabiegi na obwisłą skórę ramion
Zabiegi na obwisłe ramiona
23 października, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia – skuteczna walka ze starzeniem
24 października, 2019

Dekoracje weselne – ciekawe pomysły

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Należą do nich świecące napisy, które na pewno nie pozostaną niezauważone. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych ozdób przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w relatywnie tani sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i zachwycić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym wyjściem jest ustawienie ich np. w pobliżu parkietu do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zachęcał gości do zabawy, np. „DANCE”.

Innym, często spotykanym motywem jest zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobrym pomysłem, jeśli na naszym weselu zaoferujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu z pierwszymi literami swoich imion, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest znakomitym tłem do sesji fotograficznych. Wykonane fotografie na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeśli zdecydujemy się na miniaturową wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą bardziej wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na spory wachlarz zastosowań w relatywnie niskich cenach.

Istotnym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są dekoracje balonowe. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy coraz częściej spotykane – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pozór wydawać by się mogło, iż dekoracje balonowe to nic szczególnego. Są widoczne niemal na każdym weselu, ale przeświadczenie, że nie można w tym temacie wymyślić czegoś oryginalnego jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę zrobimy, jeżeli sięgniemy chociażby po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – na pewno wywołamy dzięki temu wiele uśmiechów na twarzach naszych gości weselnych, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zaobserwowaliśmy również olbrzymie parcie na balony-olbrzymy, wystrzeliwane podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najchętniej wspominanych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeśli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wtedy idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się cudownie prezentować na zewnątrz gdy zajdzie słońce, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej zazwyczaj spotykamy inne dekoracje, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i nawet najbardziej wymagający człowiek może w nim znaleźć coś dla siebie. Nietuzinkowe kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, wesele, ale również na inne imprezy okolicznościowe.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji weselnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Ogromny wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój sali, kościoła czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu wymarzonej uroczystości. Dekoracje weselne nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by stanowiły doskonały element wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez gości. Najlepiej wybrać takie elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji ślubnych w kościele jest wytworzenie ciepłego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich za dużo, by nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na ozdabianiu drogi do ołtarza, samego ołtarza oraz naw bocznych. W tym celu najbardziej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Świeczniki, latarenki, świece

Świece nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku dominującym w kościele. Dobre rozplanowanie miejsc, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, by były one poukładane z głową, aby nie zawadzały gościom w komfortowym przemieszczaniu się oraz nie stwarzały zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą uroku wystrojowi, ale również ochronią przed ściekaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, dywany

Zwykle wstęgi i szarfy wykonuje się z satyny lub tiulu. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być nieozdobione, ale równie dobrze można dodatkowo udekorować je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można wyłożyć dywanem lub chodnikiem, który udoskonali wygląd przejścia oraz doda mu elegancji. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, które para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozrzuca się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Nie wolno przesadzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja na wesele poprawi też wystrój sali albo będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu także można popisać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wypożyczeniu limuzyny, można ją także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Nadal do najbardziej popularnych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one osiągalne w różnych wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, planując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a później otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Ogromną rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, choć w nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które stworzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w zależności pory roku i upodobań młodej pary. Każdy z tych elementów musi wzajemnie współgrać tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj unosi największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stole są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też drobne podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela czy podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją weselną są pokrowce, które dopasowuje się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo jest wiele ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, często dostępna jest także księga gości na specjalne życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się wzruszającą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami weselnymi jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

 

Strona używa cookies
Ok