dj bydgoszcz dj na wesele dj na imprezy w bydgoszczy
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
4 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – zadbaj o szczegóły swojej nieruchomości
14 maja, 2017

Wideofilmowanie to wspaniały sposób na uwiecznienie najpiękniejszych chwil w trakcie swojego wesela. Film z ślubu to cudowna pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla bliskich. Chyba każdy z nas po paru latach lubi wspominać własny ślub. Ja na przykład mój film z ślubu oglądałam już kilka razy, mimo, że zostałam mężatką praktycznie 3 lata temu. Kamerzysta zarejestrował to co najistotniejsze – emocje, poruszenie, uśmiech i radość. Przez to kocham powracać do mojego filmu z ślubu, gdyż przyzywa najpiękniejszą chwilę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty weselnego, który stanął na wysokości zadania i znalazł najlepsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja ślubowałam kilka lat temu. Dobrze rozumiem ile trudności może wyrządzić jego przygotowanie. Zarezerwowanie sali weselnej, decyzja co do odpowiedniej sukni ślubnej i niewątpliwie, jak w temacie, zatrudnienie stosownego kamerzysty na ślub. Uwierzcie mi, dobry kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Ja chciałam aby, fachowiec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt dużo. Mieliśmy bardzo okrojony kapitał, zatem interesowały nas oferty z rodzaju „niedrogie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam napisać, że osoby oferujące się takimi określeniami wcale nie są takie tanie. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, analogicznie jak My pytać się najbliższych. My wybraliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej kuzynki. I dziś w naszej szufladzie mamy profesjonalnie zmontowany i niezwykle wzruszający film z ślubu.

Teraz planuje Wam doradzić jak wybrać dobrego kamerzystę na ślub. Pierwsza rada – wideofilmowanie musi być jego pasją! W innym przypadku film z ślubu może okazać się totalną porażką. Jedna z moich znajomych zatrudniła na swoje wesele kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach obróbki dostała film który nie był fajną pamiątką z ślubu. Nerwowo nagrany. Najważniejsze ujęcia przerwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali weselnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty weselnego zawsze kierujcie się rekomendacjami znajomych i oczywiście indywidualną intuicją.

Jak dopasować kamerzystę ślubnego?

Zawsze kierujcie się prywatnym wyczuciem gustu. To że jedna osoba opowiada Wam, że ten kamerzysta ślubny jest najlepszy, nie oznacza to, że jego filmy będą w Waszym odczuciu dobre. Szukając odpowiedniego kandydata na kamerzystę weselnego zawsze zarezerwujcie sobie kilka minut na obejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą wyliczanki, bo możecie się nieźle rozczarować. Poznajcie opinie znajomych, jak i na forach internetowych.

Cena wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty weselnego. Chyba, że jesteście farciarzami z nieograniczonym budżetem weselnym i możecie sobie pozwolić na wynajęcie drogiego specjalisty. Ale nie ukrywajmy. Każdy z nas planuje koszt tak, aby wynająć solidnego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są przeciętne koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania idą w górę analogicznie z ilością mieszkańców określonego miasta. W mniejszej mieścinie koszt wypożyczenia kamerzysty na wesele to 1500 złotych. W dużej aglomeracji, na przykład w Warszawie, musisz wiedzieć, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz do 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów proponuje indywidualnie określaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Potrzeby Par Młodych co do kompozycji filmu weselnego zmieniają się z roku na rok. Kamerzyści ślubni zdają sobie z tego sprawę, z tego względu w rosnącej liczbie przypadków proponują atrakcyjne formy wideofilmowania. Dziś film z wesela nie przypomina już nudnego wideo sprzed lat. Obecnie kładzie się nacisk na oryginalne rozwiązania, które zaskoczą Parę Młodą. Co jest modne w tym sezonie? Na głównym miejscu teledyski ślubne. Klip ślubny, to zbiór najbardziej kluczowych chwil weselnych. Nierzadko jest on wprowadzeniem do zasadniczego filmu z ślubu. Jest to również dość dobry pomysł na prezent dla najbliższych. Nowością w branży wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się tego samego dnia. Zestawione są z migawek z domu Pary Młodej i uroczystości zaślubin. Filmy SDE emitowane są już w trakcie wesela, jako tło całej imprezy. Szkoda, że parę lat temu nie mogłam się zdecydować na film tego typu. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Obecnie królują jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści aranżują tematyczne gry, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z ślubu ogląda się z radością. Co raz częściej pojawiającą się tendencją jest ograniczanie czasu filmów. Może pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak z dekadę temu. Przypominały one raczej reportaż weselny. Długotrwałe i prosto mówiąc trochę nudne. Dzisiaj kamerzyści ślubni co raz częściej wykonują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Według mnie w takim czasie możemy bezproblemowo zamknąć wszystko to co najważniejsze.

Jak już pisałam przedtem – odpowiedni kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie wiem jak Wy myślicie, ale moim zdaniem kamerzysta na ślub był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie chcecie teraz dostać rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego zatrudniliśmy z mężem na nasze wesele. W momencie w którym obejrzeliśmy jeden z zaprezentowanych na jego stronie internetowej filmów, od razu wiedzieliśmy, że to nasz kandydat numer jeden. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Strona używa cookies
Ok