Okna energooszczędne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron internetowych
17 września, 2020

Sklep internetowy założony przez WooCommerce

WordPress, jako jedna z największych oraz często używanych platform do budowania stron WWW posiada też dodatkową zaletę. Najciekawsze funkcje udostępniane są we wtyczkach, a za sprawą wtyczki WooCommerce to także idealne narzędzie do zbudowania sklepu internetowego. Ze względu na to, że WordPress pracuje w oparciu o własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest prosty w obsłudze dla użytkowników oraz wspiera tworzenie stron i sklepów internetowych bez konieczności stosowania specjalistycznej wiedzy programistycznej.

WooCommerce jest absolutnie dopasowaną do WordPressa wtyczką, która przemienia witrynę WWW na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, szczególnie że jest też po polsku, jest właściwie łatwa oraz gwarantuje dużo możliwości. Dzięki niej da się uzupełniać produkty, opisy oraz parametry, grafiki, ceny, a także stan magazynowy. Z kolei osoby korzystające ze sklepu internetowego zyskują funkcję koszyka oraz w szybki oraz bezproblemowy sposób mogą dokonać zakupu.

Dlaczego warto stworzyć e-sklep przez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została przygotowana ze względu na użytkowników WordPressa, co oznacza, że jest dopasowana do jego potrzeb, a jej mechanizm włączania jest łatwa. Ponadto duża ilość motywów oraz szablonów jest w pełni zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu oprawa graficzna, układ lub działanie sklepu na WordPressie jest proste do zmieniania. Wszystko, czego potrzeba to niewielki zakres wyobraźni i wiedzy, żeby zbudować e-sklep dopasowany do potrzeb, a do tego estetyczny oraz przyjazny dla użytkowników.

Co szczególnie ważne, tworząc sklep internetowy w oparciu o WordPress posiada się całkowitą kontrolę nad sklepem. To odznacza WooCommerce na tle e-sklepów abonamentowych, to bezproblemowe  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy pomocy specjalistów. Internetowe sklepy na WordPressie są tak często projektowane, że przy pojawieniu się problemu można nie tylko sięgnąć po pomoc profesjonalnych firm, ale także szukać na grupach, na blogach czy forach pomocy fachowców oraz osób, jakie uprzednio poradziły sobie z takim problemem.

Plusem WooCommerce jest też to, że posiada ogromny zakres własnych, zaawansowanych dodatków. Popularność e-sklepów na WordPressie przekłada się na to, że developerzy wciąż projektują nowe wtyczki i dodatki dostosowane do WooCommerce. To sprawia, że jeśli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, z reguły wystarczy sprawdzić gotowe dodatki oraz bardzo prawdopodobne jest to, że niezbędne do pracy poszukiwane rozszerzenie istnieje od dawna. Oprócz tego WooCommerce systematycznie modyfikuje konflikty pomiędzy wtyczkami oraz motywami w czasie aktualizacji.

Otwarcie sklepu internetowego za pomocą WooCommerce

Dodanie WooCommerce do WordPressa jest absolutnie nietrudne. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek odnaleźć WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w panelu administratora pokazują się dodatkowe funkcje, dzięki którym możliwe jest dodawanie produktów, kierowanie zamówieniami lub płatnościami oraz zapisywanie danych o klientach. Oprócz tego dostępne są także raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie funkcjonalności WooCommerce są zupełnie bezpłatne. Chociaż bezpłatna wersja gwarantuje naprawdę sporo, niektóre przydatne w sklepie internetowym funkcje mogą wiązać się z opłatami. Dla przykładu płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności elektronicznych, współpracy z kurierami, sklepami portali społecznościowych (np. sklep na Facebooku), Allegro, lub zaawansowanych funkcji ofert albo opinii. Większość płatnych opcji zawiera nieodpłatną wersję, jednak może być tak, że do prawidłowego działania sklepu internetowego na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu internetowego na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są nadal poprawiane przez autorów, ze względu na co są oceniane jako bezpieczne. Problemem mogą stać się jednak inne wtyczki, jakie nie w każdym przypadku są idealnie dostosowane, przez co mogą w pewnym stopniu stanowić dostęp do witryny. Z tego powodu, lepiej wybierać rozsądną ilość rozszerzeń, głównie tych szczególnie koniecznych do prowadzenia sklepu. By zapewnić bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WordPress i WooCommerce warto co raz aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje z reguły skierowane są na wyeliminowanie luk i błędów. Oprócz tego dostęp do panelu administracyjnego oraz serwera FTP powinien posiadać przede wszystkim właściciel sklepu internetowego oraz np. osoby wsparcia technicznego. Ponadto hasła dostępu muszą być mocno skomplikowane, żeby gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Należy też wykupić solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz pomoc ekspertów. Wsparcie techniczne może być nieoceniona, jeżeli pojawi się problem, z którym trudno będzie wygrać samemu. Obok współpracy z fachową firmą, która trudni się wsparciem technicznym w zakresie WordPressa, wiele opracowań problemów znajduje się na blogach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zostawić pytanie oraz czekać na odzew. Jeśli jednak problem wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Strona używa cookies
Ok