Pojazdy uprzywilejowane kursy Kurs na prowadzenie karetek pogotowia Kurs uzupełniający dla kierowców
Kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
2 lutego, 2017
Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa
7 lutego, 2017

Aktualnie dostęp do wiadomości można mieć od razu. Wiadomości z kraju, wydarzenia ze świata, czy inne newsy – znajdziesz je w gazetach, telewizji, stacjach radiowych, a przede wszystkim w Internecie. Lecz ze względu na nasz obecny sposób życia, a zasadniczo jego tempo, trudno jest w każdej sytuacji do tych faktów, które dobrze jest poznać. Jednak mankamentów jest jeszcze kilka. Wśród tych najbardziej doskwierających, trzeba wymienić:

  • natłok wiadomości, z których niełatwo jest odnaleźć te najważniejsze,
  • rzetelność publikowanych faktów – problemy w analizie ich prawdziwości,
  • kłopot z regularnym przeglądaniem wiadomości, z byciem na bieżąco,
  • napływ informacji na temat wydarzeń, które nie wzbudzają naszego zainteresowania.

Zapewne tych mankamentów mamy szansę odnaleźć o wiele więcej, pozostańmy przy poszczególnych źródłach i pomyślmy, jakie są ich mankamenty i jak moglibyśmy temu poradzić. Do najczęstszych źródeł wiadomości z kraju i nie tylko, u nas wciąż prym wiodą (oczywiście obok Internetu) gazety, stacje telewizyjne, a także stacje radiowe.

Dostępne źródła wiadomości

Z faktami w sieci jest różnie, niezmiernie często bywa tak, że jakieś wiadomości rozprzestrzeniają się z szybkością błyskawicy, aby po jakimś czasie okazały się nieprawdą czy celowym żartem udostępnionym przez użytkowników internetu. A przecież kto dysponuje taką ilością czasu, aby stale sprawdzać jakiekolwiek znalezione w Internecie wiadomości są prawdziwe? Pewnie niewiele osób…

A co z resztą źródeł faktów, np. z prasą? Zapewne w ich wypadku pojawia się niższe prawdopodobieństwo, że opublikowane wiadomości są niezgodne z prawdą, ale uwidacznia się w ich przypadku inny minus: są kosztowne, edycje na papierze są nieporęczne, a ich wersje online wyraźnie różnią się składem i rodzajem publikowanych informacji. Zresztą co w momencie, kiedy mamy ochotę ocenić jedynie wiadomości z kraju? I tak trzeba nabyć „pełną” gazetę, wraz z rubryką wiadomości ze świata, faktów sportowych, informacji na temat pogody.

A co w przypadku telewizji? Tu pojawia się inny problem, ponieważ jednak ciągle nie stworzono takiej telewizji, która nadawałaby wyłącznie to, czego potrzebujemy, a do tego długie bloki reklamowe, autopromocja… Owszem, można to ograniczyć wykupując niemały abonament, ale jaki to ma sens, gdy o 10:32 chcemy obejrzeć informacje na temat najświeższych wydarzeń z kraju, a o tej porze puszczane są animacje dla najmłodszych?

A informacje w radiu rzeczywiście pojawiają się co godzinę, ale są to głównie niezwykle skrótowe wiadomości, zazwyczaj w formie faktów, a więc parominutowych relacji z wydarzeń z kraju oraz ze świata. Ich minusem oprócz tego, że przekazują minimum treści, a więc nie ma możliwości, by usłyszeć więcej informacji na frapujący nas temat, to jeszcze są to wiadomości powierzchowne.

Gdzie szukać najnowszych wiadomości i informacji?

Mając na uwadze fakt, że krąg z nas ma naprawdę dużo obowiązków na głowie a także żyje na najwyższych obrotach, to niełatwo znaleźć choć sekundę na to, aby zapoznać się z wiadomościami z kraju, zaznajomić się zwydarzeniami ze świata, czy informacjami na temat gospodarki. Na szczęście można temu zaradzić – trzeba tylko wiedzieć, gdzie wyszukiwać.

Fakty, informacje, wydarzenia z kraju na wyciągnięcie ręki

Jednak szukać to nie jest prawidłowe określenie, ponieważ rozwiązanie, które mamy na myśli, gromadzi wszystkie kluczowe informacje, cieszące się zainteresowaniem fakty, wydarzenia z każdego zakątka świata i wiadomości z kraju w jednym miejscu – zatem wystarczy jeden rzut oka, żeby zorientować się, co się każdego dnia wydarzyło.

Jednak jeżeli chcesz szukać wydarzeń czy innych wiadomości z danej dziedziny, starczy, że wybierzesz właściwy dział tematyczny czy napiszesz słowo kluczowe w miejsce na zapytanie, np.: wiadomości z kraju – i voilà! – wszystkie bieżące wydarzenia, fakty oraz informacje widzisz w jednym miejscu. Oczywiście jeśli chcesz, masz okazję przeczytać ciekawego Cię newsa – wystarczy w niego kliknąć.

Zanim ujawnimy, o którym narzędziu mowa, dodamy kilka słów o jeszcze jednej korzyści z niego płynącej. Oczywiście wiecie, że niektóre media różnią się oczywiście nie tylko tym, jaki typ informacji przedstawiają (na przykład wiadomości z kraju, informacje z województwa), to często te różnice widać w sprawach dotyczących poglądów A rozsądnie jest właśnie korzystać różnych źródeł, aby móc wyrobić własny pogląd na pewne rzeczy. Zatem najlogiczniejszym wyjściem z tej sytuacji to czytanie informacji, patrzenie na wiadomości i poznawanie faktów nie tylko z jednego źródła.

Aby Ci to uprościć wszelkie wydarzenia oraz inne informacje zebrano w jednym miejscu. Wyświetlane tam informacje są co kilka chwil uaktualniane, a ponadto masz możliwość skonfigurować swoje filtry, dzięki czemu wykreujesz osobistą stronę z tymi faktami, informacjami, wydarzeniami itp. – tymi, które są dla Ciebie interesujące.

Zapewne ciekawi Cię to, o jakie rozwiązanie chodzi, wejdź w link wiadomości – zobacz właściwą stronę faktów – najistotniejsze wydarzenia i newsy z najpopularniejszych stron informacyjnych w Polsce – teraz zebrane w jednym miejscu!

Strona używa cookies
Ok