Jak pozbyć się zmarszczek redukowanie bruzd i zmarszczek mimicznych Toruń usuwanie zmarszczek Toruń
Bezinwazyjne wygładzanie zmarszczek
14 stycznia, 2017
Forum akwarystyczne Ryby akwariowe Opisy ryb i roślin akwariowych
Profesjonalny serwis akwarystyczny
21 stycznia, 2017

Torebki filcowe podbijają świat

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie oznacza inaczej „kołtunienie się”, więc niezawodny zabieg produkowania produktów ręcznie robionych. Opiera się on mówiąc w kilku słowach na specyficznym układaniu wełny z wykorzystaniem igły. Cały system może dokonywać się zarówno na sucho (tylko za sprawą igły), jak również na mokro (przy użyciu mydła oraz letniej wody). Z filcu współcześnie uzyskuje się multum artykułów, m in. garderobę, torby na zakupy, marionetki czy kolczyki. Powinniśmy je niezwykle łatwo odszukać, wpisując w wyszukiwarkę zwroty „torebka z filcu” albo „odzież filcowana”. Nasze babcie wypominają ustawicznie czasy, kiedy wspomniany nowatorski system wykonywania garderoby lub przyborów, był „prawdziwą bolączką”, Zrobiony na drutach blezer pod działaniem różnorodnych czynników tracił początkowy piękny fason, ciągnął się oraz w zasadzie prezentował się fatalnie. Aktualnie zlepianie to awangardowy styl, natomiast posiadanie wyrafinowanej saszetki uszytej w owy sposób (czyli „ręcznie”) jest najzwyczajniej w świecie konieczne!

Jaki styl torebki zrobionej z filcu wybrać?

Całość zależy od tego, w jakiej sytuacji ona zwyczajnie będzie nam pomocna. Mówiąc w skrócie – jaką funkcję ma wypełniać. Czy będziemy do niej wrzucały konkretne i masywne materiały, czy tylko niewielkie kremy oraz tablet? Czy wolimy nieść ją na ramieniu, w ręku czy na plecach? Pragniemy brać ją na przechadzki czy chodzić po zakupy? Mówiąc w skrócie trzeba odróżnić następujące torebki filcowe: dziewczęce oraz unisex, przykładowo do chodzenia po mieście, okazjonalne na weekendy, zakupowe, kufry, listonoszki i na notebooka. Często posiadają pewien wzorek (częstokroć fotografię), lecz mamy szansę dodatkowo wytropić torby standardowe, stylowe, bez niepotrzebnych akcesoriów. Przykładem mogą być sportowe, na których teksty są najzwyczajniej w świecie niefunkcjonalne biorąc pod uwagę komfort korzystania.

Przy zakupie torebki z filcu należy kierować się również własną prezencją i wzrostem. Dla niewielkiej, szczupłej i niewysokiej dziewczyny lepsza będzie mała, która zaznaczy sylwetkę, bądź niesłychanie duża, przy użyciu której wytworzy się ciekawy kontrast. Dla Pani, która pragnie wyglądać szczuplej, odpowiedniejsza będzie torebka duża i niezwykle duża, mianowicie taka która przerzuci uwagę od głównych fragmentów ciała. Nim wybierzemy konkretny wariant, powinnyśmy go przymierzyć oraz sprawdzić w lustrze. Jeśli wcale nie będziemy super się w niej czuły, bynajmniej nie powinnyśmy w nią inwestować. W rezultacie będzie leżakowała w komodzie albo (co gorsze) sprzedamy ją koniec końców komuś za bardzo niską cenę.

Przy użyciu jakich technik zabezpieczać torebkę filcową?

Odpowiednio wykonana torba z filcu będzie użytkowana przez wiele lat. Jeśli zmierzamy do tego, żeby tak było, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. W pierwszej kolejności wcale nie może być ona narażona na codzienne ścieranie, przesuwanie oraz dotykanie najrozmaitszych powierzchni (najczęściej nierównych). Jeżeli podróżujemy autobusem, to korzystniej zabrać ją do ręki czy umieścić na kolanach, niżeli nosić kurczowo na ramieniu. Jeżeli mamy na uwadze oczyszczanie wówczas lepiej zdecydować się na pranie na sucho lub pranie w pralce w 30 stopniach bez wirowania. Temperatura niestety nie może niespodziewanie się zmieniać, np. odmienna będzie wykorzystana do mycia, natomiast nowa do przepłukiwania. Genialnym pomysłem na odnowienie torebki jest wysłanie jej do punktu prania chemicznego. Jeśli postawimy na oczyszczanie ręczne, to torby na zakupy nie „skręcamy”, jak to mamy w nawyku czynić z ubraniami, przenigdy nie pocieramy. Trzeba umiarkowanie odcisnąć z niej naddatek wody oraz położyć ją na suchym ręczniku. Miejmy na uwadze, aby przywrócić jej pierwotny kształt! Co zrobić, jeżeli torebka nie prezentuje się zachęcająco – rozczochrała się lub pojawiły się na niej „kulki”? Powinno się zrobić naturalnie to, co robiło się dawniej z pulowerami. A mianowicie ostrożnie oczyścić ją za sprawą nożyczek, maszynki do golenia lub golarki do odzieży. Powinno się non stop niezwykle uważać, ażeby nie zepsuć struktury tkaniny (utworzy się w niej po prostu rozdarcie).

Torba filcowa na każdą okazję

Torba zrobiona z filcu tylko pozornie jest właściwa do luźnego ubioru. Powinniśmy ją tymczasem nosić do biznesowych ubrań, jeżeli posiada właściwy wygląd, wielkość i odcień. Kiedyś kolor torby „dostrajało” się do kolorytu pantofli. Dzisiaj w modzie są bardziej zróżnicowane połączenia. Generalnie panują dwie normy: jeżeli nakładamy na siebie kostium jednokolorowy, wówczas możemy pozwalać sobie na torbę z mocnymi fotografiami, etc. Jeśli nakładamy na siebie garderobę w stylu „na indywidualny odcień”, wówczas warto spasować torbę o barwie neutralnej – a mianowicie jednobarwną. Do klasycznej sukienki bardziej pasuje szlachetna torba filcowa, do adidasów – niezwykle pakowna, „gimnastyczna”. Na służbowe zebrania zabieramy ze sobą ukochany „filc” w kolorkach konwencjonalnych, więc marmurowym, ciemnym, piaskowym, brązowym. Generalizując: torba z filcu jest dobra dla każdej kobiety, jaka planuje być zwyczajnie wystrzałowa! Należałoby kupić dwie odrębne, które będziemy miały szansę nosić zależnie od miejsca, np. do biura albo na zakupy. Jeżeli jesteś zainteresowana nabyciem przedstawionego akcesorium, kliknij w ten link – Torebka z filcu

Strona używa cookies
Ok