Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych wiąże się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie lepsze rezultaty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie dentystycznym jest bardzo wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Strona używa cookies
Ok