Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy rezultat musieli czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest bardzo wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować siłę lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić też przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Strona używa cookies
Ok