nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
21 lutego, 2017
Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Pierwsza rozprawa rozwodowa
22 lutego, 2017

Będąc kierowcą zastanawiasz się na pewno jak ulepszyć swoje umiejętności za kierownicą. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez opanowania określonych zachowań w ruchu drogowym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa sztuka jazdy rozpoczyna się wówczas, gdy zyskujesz świadomość ryzyka i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, a także własną wyobraźnią. Dokładnie wiemy, że nie za każdym razem dasz radę zapoznać się z rozmaitymi sytuacjami na drodze. Z tego względu, jako kompetentny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest rozwijanie odpowiednich zachowań w rozmaitych okolicznościach drogowych. Zaczynając od złych czynników pogodowych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację drogową i spostrzeżesz na czym polega aktywna i bezpieczna jazda pojazdem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla młodych kierowców, jak i dla osób, które zajmują się zawodowym prowadzeniem pojazdów od kilku lat. W pierwotnym kryterium priorytetem kursu, jest wykształcenie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu drogowym. Dodatkowo celem szkolenia jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej obsługi pojazdów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na komfort wszystkich uczestników ruchu ulicznego, oraz na podniesienie sprawności naszego samochodu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy oparta jest na kilku założeniach. Przede wszystkim wiąże się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, jak i z dostarczeniem sobie komfortu prowadzenia. Podczas szkolenia wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące obsługi auta. Przedstawimy jak kontrolować stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dopasować wysokość fotela do Waszych wymiarów, aby poprawić widoczność jezdni. Jazda defensywna to również umiejętność dopasowania szybkości i sposobu jazdy do poszczególnych realiów atmosferycznych i stanu powierzchni ulicy. Objaśnimy Wam jak używać innowacyjne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Ponadto nauczymy Was odczytywać postępowania pozostałych uczestników drogi, w taki sposób by jak najszybciej odpowiadać na niebezpieczeństwa. Niezmiernie istotnym fragmentem kursu jest wdrożenie odpowiednich reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Pokażemy Wam jak walczyć z stresem i jak pobudzać pozostałych uczestników ruchu do skutecznych zachowań w trakcie jazdy.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z 3 poziomów. Najpierw każdy kierowca będzie uczestniczył w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora pojazdu osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i busu, w zależności od systemu kursu. Kierującemu pojazd będzie asystował fachowy trener, który na tym stopniu zajmuje się tylko obserwacją stylu jazdy i obserwacją reakcji na czynniki z zewnątrz. Podczas prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał szansę przetestowania własnych zdolności w warunkach nadzwyczajnych. Program lekcji zakłada odtwarzanie różnych, trudnych do przewidzenia wydarzeń drogowych takich jak śliska powierzchnia, poprzeczny wiatr, obniżenie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, ruchomy ładunek, wkroczenie pieszego na drogę, jak i kilka kolejnych okoliczności.

Następnym odcinkiem kursu są zajęcia teoretyczne podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją trybu jazdy i z nagminnie popełnianymi czynnościami, które mogą wywołać wypadek. na drodze. Podczas lekcji zostaną im przybliżone zasady bezpiecznego poruszania się po szosie i normy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji sanitarnej. Uczestnicy szkolenia będą mogli poznać techniczne możliwości użytkowania własnego pojazdu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im przedstawione przypadki rozmaitych zdarzeń drogowych, razem z z kompletnym opracowaniem przyczyn i skutków. Dodatkowo instruktorzy udowodnią jak normy jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie ryzyka kolizji w ruchu samochodowym.

Ostatnia część, praktyczna, polega na ponownym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Teraz jednak instruktor aktywnie uczestniczy w lekcji i podpowiada kursantowi jak zastosować zasady jazdy defensywnej podczas codziennej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach zademonstruje, jak powinna budować się odpowiedź prowadzącego na dane zdarzenie.

Wykształcenie mechanicznego przewidywania ryzyka w trasie może przyczynić się do obniżki incydentów i katastrof, na jakie zwłaszcza narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z trudnymi warunkami na drogach. W oferowanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby prywatne, jak i pracownicy przydzieleni przez daną firmę w ramach udoskonalenia metody prowadzenia pojazdu. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i zwiększenie się poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu ulicznego, jak i transportowanego towaru. Prowadzący po zakończonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać zagrożeń na drodze i lepiej zwalczać emocje w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym instytucie treningowym. Dostarczamy darmowe pomoce naukowe i wykształconą kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są profesjonalne kursy, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Strona używa cookies
Ok