Profesjonalne szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
15 czerwca, 2016
Profesjonalny kurs jazdy defensywnej
20 czerwca, 2016

Dziś zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Chcemy być za kółkiem bardziej pewni siebie, dynamiczni i rozsądni. Bezpieczna jazda nie oznacza wcale wolnej jazdy. Nic bardziej mylnego. Bezpieczna jazda to w głównej mierze umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie oznacza kierować pojazdem w sposób optymalnie wykorzystujący nowoczesne systemy hamowania i możliwości techniczne pojazdu. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Na szczęście co raz większa liczba placówek, takich jak nasza, organizuje profesjonalne kursy bezpiecznej jazdy, na których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak lepiej prowadzić samochód.

Kurs jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej to jedno z szkoleń proponowanych przez nas w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez właściwe dopasowanie reakcji do danego bodźca. Na szkoleniu nauczymy Cię wykorzystywać techniczne aspekty Twojego auta, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze. Wskażemy Ci jak rozpoznawać zagrożenia i reakcje innych uczestników ruchu, zanim dojdzie do wypadku. Zobaczysz również jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak unikać poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci także, jak zachowywać się po wypadku drogowym i jak zabezpieczać zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Szkolenie jazdy defensywnej wdraża pozytywne zachowania na drodze i kształtuje wyobraźnię kierowców. To jedno z najlepszych szkoleń, w szczególności dla osób, które pełnią funkcję kierowcy i na co dzień mają do czynienia z różnymi typami zagrożeń na drodze.

Kurs jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ekonomiczny i ergonomiczny styl jazdy. Eko jazda to nie tylko chwilowy trend. To głównie skuteczny sposób na generowanie oszczędności. Przerażające dane statystyczne dotyczące emisji spalin i badania na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza otwierają oczy nam wszystkim. Co raz więcej kierowców przekonuje się do ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne, ale także zwiększa zawartość naszego portfela. Założenia ekonomicznej jazdy będziesz mógł poznać w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. W trakcie kursu zobaczysz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami zdobędziesz wiedzę jak przekładać biegi, nowocześnie hamować, dostosować prędkość do danej pogody i jak przewidywać postępowanie innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała okazja do poprawy swoich umiejętności. Jest on adresowany przede wszystkim do osób zatrudnionych w spedycji, ale także do osób prywatnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Kurs z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także znakomita okazja dla kierowców z bogatym doświadczeniem, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak ważny? Dlatego,że zwiększa się liczba wypadków na drogach, które spowodowane są brakiem wyobraźni i niedostosowanie prędkości do stanu nawierzchni jezdni. Wiadomo, że od młodego kierowcy nie można spodziewać się zachowań na poziomie kierowcy z bogatym doświadczeniem. Tym bardziej istotne jest kształtowanie świadomości tych kierowców o przyczynach i skutkach wypadków. Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich zagadnień jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia samochodu. W trakcie ćwiczeń praktycznych skupiamy się na manewrach samochodowych, które pozwolą uniknąć wypadku w ruchu drogowym. zaplanowane są również zajęcia w symulatorze jazdy ekstremalnej i na płycie poślizgowej. Dzięki temu praktycznemu szkoleniu zyskasz pewność i umiejętności bardzo przydatne na co dzień.

Kto może wciąż udział w szkoleniu?

Tak naprawdę w szkoleniu bezpiecznej jazdy może uczestniczyć każda osoba. Potrzebne są jedynie pozytywne nastawienie, dobre chęci i odpowiednia motywacja. Kurs bezpiecznej jazdy prowadzony jest na naszych pojazdach, aczkolwiek uczymy także na prywatnych samochodach. Szczególnie rekomendujemy ten kurs właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą zadbać o efektywną pracę i bezpieczeństwo swoich pracowników. Aby móc uczestniczyć w szkoleniu wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Zajęcia prowadzone są w naszym ośrodku doskonalenia techniki jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy ustalana jest indywidualnie z każdą grupą. Możemy zapewnić Wam przyjazną obsługę, przystępne ceny i przydatne wskazówki.

Szkolenie bezpiecznej jazdy to doskonały prezent dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. W naszym ośrodku każde szkolenie organizowane jest z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa na drogach. Jako doświadczona szkoła jazdy chcemy kształtować świadomość i wyobraźnię kierowców. Naszym priorytetem jest nauka kultury jazdy i wskazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszym zespole zatrudnieni są jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w propagowanie idei bezpiecznej jazdy. To oni sprawiają, że jesteśmy niezwykle skuteczni i świetnie zorganizowani. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce , które sprawi, że żadna trasa nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Kursy bezpiecznej jazdy – szczegółowa oferta cenowa

Strona używa cookies
Ok