Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Katalog firm – dobry sposób na reklamę w Internecie
9 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
11 marca, 2017

Prawo jazdy to aktualnie dokument obowiązkowy. Znacznie upraszcza znalezienie zatrudnienia (bardzo duża liczba rekruterów przyznaje się, że w trakcie poszukiwania pracownika bierze pod uwagę czy dany kandydat posiada prawo jazdy) i podwyższa naszą własną wygodę. Możemy zauważyć, ze rosnąca liczba ludzi młodych osób (w wieku nastoletnim) rejestruje się na kurs na kategorię B, wbrew temu, że nowelizowane przepisy znacznie utrudniają zdanie egzaminu w WORD.

Dysponując własnym samochodem mamy możliwość się przemieszczać bez jakiegokolwiek kłopotu. Jednak jest jeszcze jeden podstawowy walor posiadania prawa jazdy – okazja otrzymania odpowiednio odpłatnej i pasjonującej pracy. Nawet z kategorią B Twoje szanse na rynku pracy się powiększają. Posiadając znaczniejszą ilość kategorii (np C+E) mamy możliwość otrzymać stanowisko w przewozie drogowym. Płaca na tym stanowisku, dla nowych kierowców, jest minimum 2 razy większa niż minimalne krajowe wynagrodzenie. Kierowcy ciężarówek z jednorocznym doświadczeniem mogą oczekiwać na zarobki wyższe niż 2 minimalne pensje. Identycznie prezentuje się sytuacja osób, które mają zdolności do transportu osób – ukończony kurs na kategorię D.

Dziś pokażemy Tobie krok po kroku, najbardziej przydatne kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o pozostałych kursach dotyczących doskonalenia sprawności kierowanie pojazdem. Mamy nadzieję, że po lekturze tego mini przewodnika zapiszesz się na odpowiedni dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Szkolenie na prawo jazdy kat. B to najłatwiejsze i zarazem najkrótsze szkolenie, w którym mogą wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia o pełnej zdolności zdrowotnej potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim. Kurs złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na lekcjach teoretycznych kursanci pozyskują wiedzę o obsłudze samochodu osobowego i o przepisach ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu musi także odbyć zajęcia związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Ażeby przejść do ćwiczeń praktycznych (nauka prowadzenia samochodu) kursant musi zaliczyć wewnętrzny egzamin umiejętności. Ćwiczenia praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik kursu jest w stanie podejść do egzaminu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na prawo jazdy kat. B prowadzone są przez szkoły jazdy praktycznie w każdej gminie. Cena szkolenia to przeważnie 1300 złotych.

Prawo jazdy na samochody ciężarowe

Wielu moich znajomych opowiada, przyznaje że od najmłodszych lat zamierzało stać się kierowcą ciężarówki. Są także kobiety, które marzą o pracy w tym zawodzie. Kierowca pojazdu ciężarowego to praca pełna, ryzyka, ale także niezwykłych doświadczeń. Jeżeli nie pasują Ci długie trasy i noce w wąskiej kabinie, to praktycznie może zaspokoisz się w tym fachu. Najpierw jednak musisz ukończyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli marzy Ci się prowadzenie samochodu ciężarowego z przyczepą (pospolicie nazywanego TIR-em) dodatkowo musisz odbyć jeszcze kurs na kat. E. Program szkolenia wygląda niezwykle identycznie jak szkolenie na samochody osobowe z tą niewielką rozbieżnością, że na ćwiczeniach z praktyki jeździsz samochodem ważącym grubo ponad 4 tony. Pozyskanie dokumentu stwierdzającego zdolności również możliwe jest po zdaniu egzaminu w WORD. Lecz to jeszcze nie koniec. Osoby marzące o karierze w ciężarówce potrzebują odbyć jeszcze jeden kurs tzw. wstępną kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje umiejętności kierowcy zawodowego. W praktyce jest to po prostu dodatkowy kurs za który musisz zapłacić. No ale należy spełnić wszystkie wymagania.

Kursy z techniki jazdy

Kursy doskonalenia techniki jazdy, których głównym zadaniem jest powiększenie wyobraźni osób kierujących samochodami, prowadzone są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Proponowane są zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których ważne jest nieustanne podnoszenie kompetencji w trasie. Te profesjonalne kursy podejmują takie kwestie jak – jazda ekonomiczna, jazda bezpieczna, czy zagrożenia w ruchu drogowym. Wykonywane zajęcia takie jak jazda na macie poślizgowej, jazda w zakręcie podsterownym, czy nagłe wkroczenie pieszego mają tworzyć odpowiednie postawy na drodze i wzbudzać wyobraźnię kierowców co do anormalnych wydarzeń. Profesjonalne szkolenie jazdy bezpiecznej, czy praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać większą swobodę na drodze.

Szkoły jazdy dostarczają nam co raz więcej szkoleń, na których mamy możliwość usprawnić lub sprawdzić swoje kwalifikacje w trakcie jazdy. Jedno jest pewne – warto uzbierać trochę oszczędności i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im prędzej tym prościej. Znakomitym momentem na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kat. B jest liceum, kiedy nie masz jeszcze pracy i innych obowiązków. Spora liczba rodziców zapisuje swoich nastolatków na kursy w ramach niespodzianki na osiemnaste urodziny. To z całkowitą pewnością najlepsza inwestycja w dorosłe życie.

Wszystkie kursy odnajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Przejdź teraz na stronę www klikając tutaj: prawo jazdy torun

Strona używa cookies
Ok