Projektowanie ogrodów z pasją
18 maja, 2016
Kursy bezpiecznej jazdy dla każdego
16 czerwca, 2016

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane używa się w służbach medycznych, służbach ratunkowych oraz w służbach bezpieczeństwa publicznego. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym poziomem ryzyka, dlatego też kierowca karetki czy radiowozu powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu przygotował profesjonalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat zajmuje się organizacją kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Na podstawie rozporządenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązane do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a program kursu, ma na celu przygotowanie ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych -zagadnienia

Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związany jest z podwyższonym niebezpieczeństwem wypadku w ruchu drogowym. Dodatkowo tacy kierowcy odpowiadają za życie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ze względu na to wypracowanie u nich optymalnych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym celem kursu. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Wykładowcy omawiają także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. W trakcie zajęć praktycznych kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Wymagania i cena kursu

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w szkoleniu powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna dysponować takimi dokumentami jak: odpowiednie prawo jazdy i świadectwo od lekarza wskazujące na brak przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się już od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Szkolenia Rajder bardzo często stara się oferować atrakcyjne promocje dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroki wachlarz kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych szkoleń na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i znakomite warunki nauka z wykorzystaniem nowych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do jazdy w ekstremalnych warunkach drogowych. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli interesuje Cię szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, spytaj się o najbliższe terminy i warunki cenowe, dzwoniąc do naszego biura pod numer telefonu: 609 929 090. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do ODTJ Rajder w Toruniu.

Kursy dla kierowców – perfekcja i doświadczenie.

Strona używa cookies
Ok