Kursy bezpiecznej jazdy dla każdego
16 czerwca, 2016
projektowanie loga Toruń logotypy layout na strone
Projektowanie stron www
25 czerwca, 2016

Profesjonalny kurs jazdy defensywnej

Czujne obserwowanie drogi, respektowanie przepisów ruchu drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to dobry przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to po pierwsze instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze najcenniejsze atuty. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez nasz ośrodek, to doskonała okazja na zdobycie wyjątkowych umiejętności. Zobacz czym jest szkolenie jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Na czym polega szkolenie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Pierwsza część szkolenia to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy pomocy specjalnego systemu telemetrycznego mierzone są wszelkie działania kierowcy, jak i dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by kompleksowo zbadać styl jazdy kierowcy w każdej sytuacji drogowej. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Następnie rozpoczyna się kolejna faza szkolenia – wykłady teoretyczne, podczas których omawiane są precyzyjnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, technika prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje negatywne nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej w pigułce

Idea jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najważniejszym elementem koncepcji jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy zagrożeń na jezdni. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Po pierwsze należy odpowiednio przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować szybkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu mam możliwość lepie zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Szkolenie jazdy defensywnej zmniejsza ryzyko drogowe i redukuje poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zminimalizowanie kosztów eksploatacji samochodu. Po ukończeniu szkolenia jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni siebie za kierownicą i lepiej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej z całą pewnością buduje wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W kursie jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, przez które nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. W naszym ośrodku znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej !

Strona używa cookies
Ok