Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
21 lutego, 2017
Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość
Zabiegi leczące nadpotliwość
23 lutego, 2017

Pierwsza rozprawa rozwodowa

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie miało miejsce na sali rozpraw? Oraz czy trybunał wymierzy w naszą stronę same niekomfortowe pytania? Jak „usposobić” się do procesu, by otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, że współcześnie sprawy w temacie rozwodów nie są niczym osobliwym. Mnóstwo mieszkańców miast i wsi wraz z kolejnymi miesiącami stwierdza swój błąd, który popełnili w kwestii wyboru partnera. Często współmałżonek oszukuje, nadużywa trunku bądź innych używek czy katuje psychicznie. W tej okoliczności każdy z nas ma prawo zdeponować pozew o rozwód oraz oczekiwać potrzebnego orzeczenia sądu. Czekanie na korytarzu w sądzie na rozpoczęcie rozprawy niewątpliwie jest nadzwyczaj stresujące. Absolutnie nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy mieć minimalną wiedzę w kwestii tego, kto i o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeśli wiemy, iż samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, możemy w takiej sytuacji udać się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam uzbierać kompletne konieczne papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj po bokach – to prawnicy ławnicy. Wszystko będzie miało miejsce bez udziału widowni, więc z wyjątkiem sędziów, partnerów oraz pełnomocników nikogo ponadto absolutnie nie powinno być podczas tego wydarzenia. Nie musimy się w takim przypadku niepokoić tym, że znajoma z biura dowie się za dużo o naszym małżeństwie bądź o tym, co właściwie stało się z naszymi dziećmi. Kolejnymi etapami procesu są: sondowanie partnerów, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie współmałżonków oraz definitywnie – ogłoszenie orzeczenia.

O co sąd pyta podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd najczęściej startuje od zadawania ogólnych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą łącznie dom? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie prezentuje się sytuacja z dziećmi? (czy są pełnoletnie, kto dzisiaj trzyma nad nimi opiekę, jeśli matki albo ojca w tym gospodarstwie w ogóle nie ma); czy zawczasu toczyły się względem któregoś z współmałżonków procesy rodzinne? Oraz czy istnieje w ogóle jakaś perspektywa na uratowanie związku? Po niniejszych pytaniach trybunał przechodzi do odpytania najbliższych. Może to wykonać na początkowej rozprawie lub dopiero na nowej. Na początku wysłuchiwani są przyjaciele strony powodowej, a po czym – strony pozwanej. Od liczby świadków uzależniona jest suma spraw, natomiast każdy z małżonków ma możliwość kierować do nich pytania. Jeśli wszyscy zostaną już przesłuchani, wtedy sąd przechodzi do przesłuchania małżonków. Mają opcję oni ukazać indywidualny punkt widzenia, odnieść się do tego, co oznajmił któryś ze świadków wydarzeń albo sam partner.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, kiedy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, głównie nieletniego
  • Stałoby to w rozbieżności z wartościami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda wyłącznie winny małżonek, m in. ten który dokonał nielojalności (drugi małżonek jest zobowiązany uwidocznić zgodę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W wielu kwestiach może pomóc nam mecenas, głównie jeśli pragniemy, aby sędzia zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozpad związku małżeńskiego. Mamy możliwość się również do niego udać wtedy, jeżeli: strony posiadały wspólny kapitał, zaś jedno z nich posiada działalność gospodarczą w stadium upadłości; zamierzamy, aby były zasądzone alimenty na drugiego małżonka bądź na najmłodszych członków rodziny; pragniemy posiadać całą władzę rodzicielską bądź chcemy przeciwnej stronie zawęzić stosunki z dzieckiem; rzecz domaga się orzeczenia wariantu wykorzystywania ze wspólnego domu, jego przydziału albo przydzieleniu go jednemu spośród partnerów; należy osądzić rozdział zupełnego dorobku. Adwokat ma szansę nas poratować nie tylko w okoliczności rozwodu, ale również w czasie separacji. Warto pamiętać, że rozwód i separacją określają dwie przeróżne rzeczy, jakie owszem są bliskie, lecz różnią się „wynikami”. Werdykt trybunału o rozwodzie przyczynia się do tego, że małżeństwo przestaje funkcjonować. W wariancie separacji związek cały czas istnieje formalnie. Osoby, jakie postawiły na separację, z jakichkolwiek względów wcale nie zamierzają zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są religijne bądź mają na wychowaniu niepełnoletnie dzieci. Występuje też coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja faktyczna, gdzie mąż oraz żona bytują oddzielnie, a mianowicie nie zajmują tego samego lokalu.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwzględnie powinniśmy nosić przy sobie wszystkie wskazówki obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na orzeczeniu jedynej winy. Powinny to być zdjęcia, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości internetowe bądź filmy. Trzeba udowodnić, iż współmałżonek, m in. dokonał oszustwa albo ciągle nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sądem nie posiadając jakichkolwiek dowodów w niniejszej kwestii (lub nie posiadając świadków wydarzeń) uzyskanie rozwodu może trwać bardzo długo. Rozpoznanie sądu będzie opierało się na wysłuchaniu stron i świadków. Jeśli potrzebujesz solidnego prawnika, to wejdź w owy odsyłacz – Adwokat Katowice Rozwody

Strona używa cookies
Ok