Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
20 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
23 marca, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na starcie musimy wyjaśnić, do czego w sumie aplikator etykiet służy. A mianowicie jest to maszyna fabryczna, której celem jest naklejanie etykiet na różne typy wyrobów. Punktem odniesienia mogą być butelki z żubrówką bądź winem. Mają podłużny kształt i zazwyczaj są wykonane ze szkła. Etykieciarka wprowadza na nie nalepkę z kluczowymi danymi: nazwą jednostki wytwarzającą napój, nazwą alkoholu, datą ważności itd. W przypadku mocnych napojów, przykładowo śliwowicy, etykieciarka musi koniecznie nanieść również akcyzę.

Jedną z bardzo znanych firm produkujących etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła kilka metod nakładania etykiet: banderole samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety podcinane, naklejki termokurczliwe. Etykieciarka potrafi przyklejać etykiety na przeróżne rodzaje wyrobów, m in. na potrzeby soków (woda niegazowana, słodkie napoje, gazowane nektary), do żywności (olej słonecznikowy, puree, jogurty), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, peelingi, kremy do depilacji) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers zastosowało najekonomiczniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o etykietowanie opakowań. Od pewnego czasu nowinką jest metoda Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, że poszczególna etykieta ma typowe prążki kleju poliakrylowego. Generalnie firma zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Roll-Line bądź Rotaxa. Wybrane rodzaje potrafią nakładać banderole na pustych opakowaniach oraz wszystkich napełnionych napojem wysokoprocentowym, tonikiem lub żywnością.

Trzeba z całą pewnością przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, przykładowo segmentowej. Dzięki niej mamy szansę oznaczać za jednym razem chociażby 6 opakowań. Wynik ostateczny jest uzależniony od liczby stacji, w które będzie zaopatrzona i od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Opakowania puste lub napełnione są rozstawiane dookoła nadrzędnej stacji, która wiruje oraz w tym samym momencie wprowadza naklejki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

W przypadku kiedy producent pożywienia, trunków lub kremów zamierza posiadać efektywną maszynę do mocowania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać oczywiście P. E. Labellers. W Polsce funkcjonuje raptem parę placówek, jakie zajmują się dostarczaniem tak złożonych urządzeń fabrycznych i późniejszym ich serwisem. Należałoby zawsze zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do taśmowej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet można dostroić do linii produkcyjnej, jaką akurat ma dana firma.

Istotną korzyścią jest sama technika Adhesleeve, jaka udostępnia szansę redukcji nadmiernych kosztów, m in. kosztów składowania kleju, wkładów na rozpuszczalniki (stosowane są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się przeglądem układów klejowych. Sporym walorem jest to, że wcale nie trzeba zatrudniać fachowców – więc zleceniobiorców z obszernymi zdolnościami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę łatwa. Odbywa się przy użyciu panelu dotykowego.

Można też liczyć na mniej przestojów na linii fabrycznej, lepszą wytrzymałość etykiet oraz ograniczenie wydatków na energię (są powiązane z ocieplaniem kleju w pozostałych modelach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy istotne właściwości: niewygórowaną cenę, ergonomiczność i bezpieczeństwo. Schemat któregokolwiek aplikatora naklejek jest na każdym kroku dopasowywany do potrzeb Klienta. Jest alternatywa postawienia owej aparatury na jak najmniejszym obszarze oraz jednocześnie nie zostają złamane przepisy BHP. Każda spośród nich ma okrągłe ramy i specjalne osłony, by zatrudniony w czasie eksploatacji maszyny mógł poczuć się pewnie. Porządkowanie, renowacja, przezbrojenia – są niezwykle szybkie.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwłaszcza od jej typu, więc od techniki, w której w najbliższym czasie będzie pracować. Istotne jest także to, czy Nabywca jest zainteresowany zakupem całej linii produkcyjnej czy wyłącznie pojedynczego aplikatora naklejek. Korzyścią z wykorzystywania stosowania nowoczesnej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w krótkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers sporadycznie się psują i w ogóle nie są przyczyną długich zastojów. Przeważnie w takich sytuacjach są brane pod uwagę: współczynnik zawodności oraz przeciętny okres postoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię produkcyjną w inne innowacyjne urządzenia, m in. weryfikatory butelek, zakrętarki czy maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji wpływają wszystkie urządzenia, które biorą udział w produkowaniu produktów oraz sami pracownicy. Ekonomiczność samej etykieciarki jest uzależniona od większej liczby czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej o nanoszeniu nalepek na opakowania, kliknij w link obok – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok