Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Usuwanie pluskiew z mieszkania
4 marca, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Metody zwalczania insektów
4 marca, 2017

Drewno to materiał od dawien dawna stosowany do budowania mieszkań, lub konstruowania mebli. Przez duży odsetek ludzi postrzegany jest za materiał stylowy, a równocześnie bardzo użyteczny. Jako surowiec naturalny narażony jest niestety na negatywne oddziaływanie insektów, a dokładniej drewnojadów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten wymieniony na końcu uznawany jest w przez naszych ekspertów za najagresywniejszy, gdyż podczas żeru może doprowadzić do całkowitego zniszczenia drzewostanów. Batalia z tym pasożytem jest dość skomplikowana, ale nie niewykonalna.

Sposoby usuwania szkodników drewna są bardzo różne. Od metod cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po metody chemiczne, takie jak fumigacja, widziana przez fachowców za najbardziej skuteczne rozwiązanie w aspekcie eliminowania owadów w drewnie.

Zanim dotrzemy do konkretnego zdefiniowania fumigacji pomyślmy nad tym czemu ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak istotna. Ze względów praktycznych, drewno to atrakcyjny materiał budowlany, zazwyczaj niezastąpiony w wielu pracach stolarskich. Z tego względu punktem przewodnim fumigacji jest konserwacja tego cennego produktu. Kolejno fumigacja palet na eksport pozwala zahamować szerzenie się owadów. I najistotniejsze na sam koniec. Drzewa, obok tego, że stanowią drogocenny surowiec, odświeżają powietrze potrzebne nam wszystkim. Badania pokazują także, że spędzanie czasu w otoczeniu drzew powoduje, że stajemy się bardziej pomysłowi i opanowani. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to kluczowa kwestia.

Kilka słów o szkodnikach drewna

W chwili gdy pojawia się hasło szkodnik drewna, od razu myślimy o korniku. Niewątpliwie jest to insekt mieszkający w drewnie, lecz, pod względem postaci uszkodzeń nic nie jest w stanie konkurować z spuszczelem pospolitym. Robak ten został w Polsce przyjęty za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Żeruje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Usuwanie puszczela pospolitego jest fundamentalne dla całej gospodarki rolnej, jak również leśnictwa. Dlaczego został on ogłoszony za najgorszego ksylofaga? Powód jest niezwykle prosty. Puszczel oblega drewno przez wiele pokoleń. Spowodowane przez niego uszkodzenia są tak szerokie, że mogą działać na trwałość konstrukcji.A to stanowi bardzo poważny problem. Jeszcze innym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak dlatego, że niezwykle chętnie żeruje w budynkach mieszkalnych.

Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna

Stwierdza się, że fumigacja jest najkorzystniejszą techniką zwalczania insektów żerujących w drewnie. Polega na eliminacji owadów przy pomocy preparatów chemicznych określanych fumigantami. Nagminnie użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, stanowiący alternatywę dla bromku metylu, który został wycofany, gdyż wywoływał szkody w środowisku przyrodniczym. W trakcie fumigacji właściwy preparat chemiczny jest przy pomocy maszyny ciśnieniowej wtłaczany do ściśle zamkniętego budynku. Substancja wnika do najtrudniej przystępnych zakamarków, przez co zapewnia sporą efektywność w usuwaniu wszelakich ksylofagów. Wykorzystywany fosforowodór jest toksyczny, i właśnie dlatego podczas fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje okryty specjalistyczną folią, albo też namiotem. Co ciekawe fumigacja wdrażana jest nie tylko w budynkach. Ta technologia umożliwia niszczyć insekty występujące w wyrobach spożywczo – rolnych, jak i w starych książkach. Za chwilę opowiemy tobie także, dlaczego fumigacja palet jest tak kluczowa dla konserwacji przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie mieć o tym pojęcia, ale fumigacja palet jak i innych opakowań drewnianych jest egzekwowana w przewozie między krajowym. Przepisy prawne nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno powinno się znaczyć charakterystycznym symbolem. Obok zapisuje się wzmianki dotyczące zastosowanej metody, kraju pochodzenia drewna i jednostki wykonującej zabieg fumigacji. Czemu przepisy są tak bardzo restrykcyjne?

Szkodniki drewna występują szczególnie często na jednym gruncie. Pasożyty, które w Europie są niesłychanie liczne, nie koniecznie znane są na przykład w Afryce. Aby zatroszczyć się o wyjątkowy charakter lasów wzrastających w odległych stronach globu, narzucono na instytucje przymus fumigacji. Dzięki temu insekty nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co łatwiej je zlikwidować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza więc środowisko naturalne.

Niejednokrotnie twierdzimy, że to wycinka drzew osłabia kondycję lasów. Okazuje się jednak, że to właściwie pasożyty są największym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie wiekowych drzew i utrzymywanie młodych podtrzymuje pewną stabilizację w ekosystemie, podczas gdy napad ksylofagów przynosi długofalowe szkody w leśnictwie. Niezmiernie ważne jest usuwanie tych pasożytów, aby przywrócić przyrodzie harmonię.

Jedną z najbardziej doświadczonych firm w Polsce zajmujących się fumigacją jest przedsiębiorstwo Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale jeszcze dezynsekcję kościołów, magazynów i budynków użyteczności publicznej. Corneco z biurem w Warszawie to marka która długo pracowała na swój sukces. To prawdziwi eksperci w płaszczyźnie dezynsekcji i fumigacji.

Wstąp na stronę firmy Corneco i dowiedz się więcej o zakresie i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Strona używa cookies
Ok