ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące
5 października, 2016
Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych
Pianka poliuretanowa – nowa forma izolacji ciepła
8 października, 2016

Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Każda linia fabryczna musi posiadać optymalną maszynę rozlewniczą, przy użyciu której artykuł bezproblemowo znajdzie się w metalowej puszce. Nie może w nim być go za mało, gdyż nie zaspokoi standardów oraz zostanie odsunięty, ani za wiele – spowoduje dotkliwe straty materialne. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w Polsce można zamówić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w wariacji monobloków. Maszyny te charakteryzują się mocną stalową strukturą i znaczną ekonomicznością. W salonie firmy można liczyć na wszechstronną konsultację znawców, którzy od lat rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można dostosować do indywidualnych wymagań Klienta, przykładowo. wybranego wytworu, wydajności czy momentu rozlewu. Znakomicie sprawdzą się w różnorodnych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Efektywność nalewarek mieści się w obrębie od 3.000 do 90.000 wypełnionych butelek w czasie jednej godziny. Maszyna wypełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, zawiesistych, posiadających konkretniejsze części wytworów dedykowane są dozownice. Chodzi tutaj m.in. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, skondensowane mleko, mokre karmy dla zwierząt, dania dla dzieci. Wśród dozownic rozróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali kwasoodpornej.

Kluczowe maszyny rozlewnicze i ich cechy

Czołowym typem są nalewarki tłokowe, które wprowadzają artykuł w opakowania za sprawą specjalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa porcję wody mineralnej albo wina oraz rozlewa ją do odrębnych butelek. Norma może obejmować od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica ma własny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe dobrze sprawdzą się przy rozlewie produktów z gazem. W zasobniku buforowym otrzymywane jest duże ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój nadmiernie się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się ogólnie do sączenia artykułów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy albo przetwory, które posiadają konsystencję „rzadką”, burzącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi kosmetycznej oraz chemicznej, albowiem są w stanie umiejscowić w plastikowej butelce od 100ml – 10 l towaru. Nalewarki podciśnieniowe dostosowuje się do rozlewu alkoholi albo pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj wyrób jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest widocznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej precyzyjne przy dozowaniu wyrobu z wykorzystaniem narzędzi do pomiaru objętości bądź masy – a mianowicie przepływomierzy. Występują np. w wariancie elektromagnetycznym oraz masowym. Nalewarki do rozlewu w kegi PET mogą działać z odmiennymi rodzajami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a ściśle maszyna STERILBOX, mogą być wyposażone w dźwignię. Za jej pomocą operator rozwiera i zatrzymuje kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dostosowuje się zwykle do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może dodatkowo skonstruować kompletną linię produkcyjną. Zazwyczaj zawodowcy firmy bazują na życzeniach Nabywcy, m.in. co do przetworu, który będzie przy jej użyciu przygotowywany, jaką powierzchnię ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty firmy zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wytwarzający wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być zbudowane w wariancie monobloków albo trójbloków. W przypadku tych pierwszych Odbiorca może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technologii „jałowej” bądź Ultra Clean. Dzięki takim technikom można sprawnie nalewać wyroby wyjątkowo delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym okresie zdatności do skonsumowania. Linie produkcyjne przygotowane przez Ultrapak cechują się indywidualnym wyglądem, wysoką wydajnością przy równoczesnym spełnieniu oszczędności poboru energii oraz dotrzymywaniem wszelkich warunków higieny. Partnerstwo z słynnymi producentami w obrębie wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak szansę na uzyskanie docenienia w oczach Klientów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki tym przedsiębiorstwom linię produkcyjną można wyposażyć w maszyny etykietujące, zamykarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do dokonywania kontroli i in.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok