Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
5 października, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
6 października, 2016

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy osadzanie etykietek dokonywało się za pomocą procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były tymczasem tak duże, że firma zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Firma Ultrapak ma zatem w swojej ofercie nowego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory wieloczęściowe, maszyny etykietujące rotacyjne oraz etykieciarki liniowe. Pierwsze używa się do przyklejania różnych banderoli, przykładowo papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. Obecnie można zamówić trzy rodzaje etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne idealnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych etykiet przy produkowaniu spirytusu, wina bądź produktów spożywczych. Ostatni rodzaj aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – stosuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie procedury są używane przy oznaczaniu towarów? Otóż obecnie stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Znakomitym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność nanoszenia banderoli z rolki za sprawą kleju topliwego, bo wymusza on wykorzystywanie specjalnych środków chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze zwiększa to niezwykle koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – metoda ta jest wadliwa. W liniach o gigantycznych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj zespół samoczynnego scalania rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie przyklejać naklejki plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykiety samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, wykonane z papieru, plastikowe i etykiety krojone z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Etykieciarki proponowane przez Ultrapak mają kilka głównych zalet: ergonomiczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby separujące, karuzelę centralną oraz samocentrujące platformy. Wygodne układy etykieciarek dotyczą wszelkich osłon oraz ram maszyny, co zdecydowanie poprawia stopień bezpieczeństwa. W katalogu firmy odnaleźć można następujące modele: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza znakomicie sprawdzi się przy zakładaniu nalepek papierowych na szyjki opakowań. Jest doskonała do wprowadzania nalepek w formie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa aparaty rotacyjne udostępnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch prac: założenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (za pomocą dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na bardzo dużą wydajność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych banderoli w czasie godziny. Etykiety mogą być wyprodukowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (lub uchwyt rolki), zespół cięcia banderoli, receptory markerowe, czujniki śledzenia rozciągnięcia folii, bęben do przesyłania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w prosty sposób modyfikować za pomocą ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika i zmienia się automatycznie. W zależności od wariantu posiada akcesoria chroniące, centralny zespół smarownic, zespół znajdowania oraz wydawania banderoli, urządzenie unieruchamiające, komputerowy układ wydłużania i wyrównywania folii, automatyczne odnajdowanie krańca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do sterowania maszyną, wykrywacz niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z zespołu liniującego nalepki, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Istotnymi korzyściami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość etykiet na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór energii oraz zmniejszenie wydatków na elementy zamienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zamówić poszczególne maszyny pakujące, które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak i wszechstronne rozwiązania. Owijarki do palet, paletyzatory, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce czy ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem oryginalnych procedur w obszarze wytwarzania próżni, przyrządzania potraw w woreczkach próżniowych i napowietrzania przetworu. Szczególnym typem pakowaczek są te, które mogą sprawnie zapakować wołowinę, zabezpieczając jego walory smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są łatwe w oczyszczaniu, pielęgnacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne części zastępcze. Zazwyczaj są uzbrojone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują odmienne metody zgrzewania: za sprawą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i woreczkami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można zróżnicować na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) występują najczęściej jako maszyny wykonujące funkcję paletyzacji i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to znacznie korzystniejsze oraz efektywniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty pakowaczek są przygotowywane na bazie indywidualnych wymogów Nabywcy, np. jego przewidywania co do skuteczności danej linii produkcyjnej. Ponadto złącza między maszynami są w ów sposób przygotowywane. Zainteresowani mogą zatem dobrać linię do danego przetworu, przykładowo. płatków owsianych.

Kompletną oferta przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok