Ekrany LED, ekrany ledowe, ekrany led cena, ekrany led ceny, ekrany led cennik, ekrany led sprzedaż, sprzedaż ekranów led, wynajem ekranów led, ekrany led wynajem, ekrany led zewnętrzne, ekrany led wewnętrzne, ekrany led rgb, ekrany led smd, ekrany led dip, ekrany led indoor, ekrany led outdoor, ekrany led producent, producent ekranów led, bandy led, bandy ledowe, bandy led cena, bandy led ceny, bandy led ceniik, bandy led sprzedaż, sprzedż band led, wynajem band led, bandy led wynajem, bandy led wewnętrzne, bandy led zewnętrzne, bandy led montaż, bandy led serwis, ekrany led serwis, ekrany led montaż, producent band led, bandy led producent, telebimy, telebimy cena, telebimy cennik, telebimy ceny, telebimy producent, producent telebimów, telebimy sprzedaż, sprzedaż telebimów, wynajem telebimów, telebimy wynajem, telebimy do wynajęcia, ekrany diodowe, telebimy led, telebimy ledowe, telebimy diodowe, bandy led diodowe, dioda led, żarówka led, technologia led, dioda elektroluminescencyjna, digital signage, urządzenia led, urządzenia ledowe, urządzenia diodowe, urządzenia digital signage
Telebimy – nowa jakość reklamy i obrazu
26 sierpnia, 2016
dywany nowoczesne dziecięce wełniane sklep internetowy
Dywany nowoczesne – ciekawe wzornictwo i atrakcyjne ceny
6 września, 2016

”Gdzie rolnik jest nędzny, tam cały kraj nędzny” przysłowie polskie

Głównym punktem docelowym uzyskiwania pożywienia jest – niezmiennie od stuleci – zaspokajanie nasilającego się stopnia „pochłaniania” przez ludzkość artykułów spożywczych. Dzisiaj zauważono bardziej natężone zainteresowanie produktami wyższej jakości. Nie tylko samo spożycie jest problemem, ale również marnowanie. Według „Raportu Federacji Polskich Banków Żywności” z 2013 roku w pierwszej kolejności pakowane są do śmietnika wyroby wędliniarskie, wyroby piekarskie, jarzyny, owoce, jogurty, kartofle, a później dania gotowe, mleko, sery, mięso, ryby oraz jajka. Przyczynami są przykładowo: przegapienie czasu ważności, nadmiernie obfite porcje pokarmu, nabycie produktu nie spełniającego oczekiwań wobec jakości, nieodpowiednie przechowywanie, nadmiernie duże zakupy, brak pomysłów na już zakupione artykuły.
Mnóstwo osób dzięki różnym dyscyplinom naukowym w rolnictwie, które nieustannie ewoluuje, wprowadza nowoczesne technologie i nie powinno się to kojarzyć z koszeniem zboża sierpem albo kosą. Ten temat w oryginalnym stylu został wyeksponowany w ekranizacji filmu „Konopielka”, gdzie bohaterowie są odgraniczeni od zdobyczy nowych technologii mokradłami i przenigdy nie znali, np. radia. Pojazdy wolnobieżne, takie jak kombajny, kosiarki, ale także prasy przeszły niemałe modyfikacje. Siatka rolnicza również ma za sobą długą historię, a obecnie półprodukty, z których jest wytworzona oraz rozmaite metody wytwarzania są coraz staranniejsze. Polscy rolnicy nie rozumieli na czym opiera się zaawansowany rozwój technologii używanych na wsi, do czasu, gdy na własny użytek nie zaczęli wprowadzać wygodniejszych, efektywniejszych rozwiązań.

Dwa rodzaje wytrzymałości siatek – minimalna i średnia

{W przypadku siatki rolniczej|Jeśli chodzi o siatkę rolniczą|Jeżeli mamy do czynienia z siatką do szczelnego pakowania (m.in. do sianokiszonki) brane pod uwagę są głównie dwie właściwości: wytrzymałość oraz długość. Te klasyczne są cięższe aniżeli nowoczesne, ponieważ jest to związane z innym sposobem produkcji. Mnóstwo rolników przypuszcza, że wspomniany ciężar siatki odpowiada za jej jakość. Nic bardziej mylnego! Cięższe są siatki polietylenowe, delikatniejsze – z zaawansowanych polimerów. Producenci siatek do sianokiszonki ”serwują” na konkretnym artykule przeważnie tylko jeden z dwóch parametrów, który ma ogromny wpływ na komfort stosowania i stan balotowania. Najbardziej zwodniczym tzw. średnia odporność siatki. Z czym to się w zasadzie łączy? Jest ona produkowana z uwzględnieniem wskazanej tolerancji, czyli właściwości jakiegokolwiek modelu mogą różnić się plus-minus w stosunku do tych napisanych na opakowaniu. Niektórzy wytwórcy nie są z tej przyczyny w stanie zagwarantować spodziewanej jakości swojego produktu. Minimalna wytrzymałość symbolizuje najniższą granicę tolerancji i jest w 100% gwarantowana – nie może być niższa. Szczególną funkcję pełni wdrożona technologia: czy siatka do balotów ma splot standardowy (raszlowy) czy „Web-Lock”. Ten pierwszy jest używany również w produkcji damskich rajstop, swetrów, czy skarpet. Jego defektem jest szybkie prucie się, a rezultatem zniszczone przez prasę włókna. Kolejna bela nie będzie już prawidłowo osłonięta. „Web-Lock” udaremnia opisane działanie.

Wyzwanie współczesnego rolnika – być ekonomicznym

O niebo lepszym, przyspieszającym pracę i bardziej komfortowym rozwiązaniem jest siatka rolnicza hybrydowa, którą można używać w prasach wszelkich możliwych producentów. Jest to wyjątkowe ułatwienie, bowiem sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Jest bardziej wytrzymała (formowane są równiejsze bele), dłuższa (nie trzeba tak szybko wymieniać rolki) oraz tańsza (cena za jeden metr jest niższa). Jej kluczowym zadaniem jest balotowanie siana, słomy, sianokiszonki, torfu, kukurydzy, a nawet odpadów. Posiada opatentowany program uproszczający założenie i transport od razu w wybranym kierunku. Jednak rdzeń nie wystaje z palety i zdaje egzamin nawet w bardzo dokuczliwych warunkach, m.in. kiedy siąpi deszcz. Technologia hybrydowa, a zatem integrowania w całość tego, co jednostkowo się wyklucza, powstała na podstawie wnikliwych prób laboratoryjnych prowadzonych w przedsiębiorstwach i na szkołach wyższych, drobiazgowej obserwacji jakości, badań bezpośrednich (polowych) i przy wsparciu samych użytkowników, którzy omówione siatki przetestowali „na własnej skórze”. Producentów tego rodzaju siatek należy pochwalić za: zamieszczenie podwójnej pręgi ostrzegającej przed końcem rolki oraz bezproblemowe otaczanie beli (tym samym usuwanie „rękawów”). Od czasu do czasu mamy do czynienia z sytuacją, że nawet hybryda się ”obdziera”. Należy ją nawinąć na 3 rolki naprężające w prasie, a nie na 5 (według instrukcji). Nawet wyschniętą i sypiącą się słomę można nią pomału owinąć, albowiem cechuje się niezwykłą przyczepnością.

Poszukujesz producenta siatek rolniczych? Zajrzyj na stronę internetową firmy Benmar, gdzie poznasz pełną ofertę i wskazówki dojazdu: siatka do balotów.

Strona używa cookies
Ok