Projektowanie ogrodów kamień ogrodowy Toruń
Profesjonalne projektowanie ogrodów
22 grudnia, 2016
Kampanie SEO pozycjonowanie na mapie Google pozycjonowanie firmowych wizytówek
Skuteczna reklama internetowa
31 grudnia, 2016

Sprawdzając fora dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można się natknąć na temat związany z tym na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Kwestią żywo omawianą przez forumowiczów jest dylemat, który można określić w ten sposób: zespół czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O muzykach opowiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to wciąż nowy temat. Stąd pomysł, że w tym artykule omówimy to, czym się zajmuje dj, czy dj na przyjęciu weselnym się sprawdza, jak wybrać profesjonalnego dj-a i czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale od początku.

Dj na wesele – co warto wiedzieć?

Dj-em z pewnością nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę puszczaną z playlisty na komputerze, ponieważ solidny sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Poważny dj współpracuje z: konsolą i sprzętem nagłaśniającym, czasem słuchawkami – ale to nie koniec, gdyż dj, który jest odpowiedzialny, zadba o to, aby jego performance nie tylko perfekcyjnie brzmiał, ale i zachęcająco prezentował się.

Profesjonalny dj – czyli kto?

Dj (albo didżej) prezentuje oraz remiksuje muzykę, czyli modyfikuje za pomocą dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to ktoś, kto wyróżnia się doskonałą znajomością proponowanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu spójności muzycznej podczas performance’u. Jeśli idzie o dj na imprezy typu wesele czy impreza studniówkowa, to dj musi być też uważnym widzem, aby błyskawicznie oszacować, czy proponowany przez niego utwór odpowiada gustom gości. A dobry dj może zagrać dla dowolnej grupy odbiorców. Celowo to akcentujemy, dlatego że profesjonalny dj nie pozwoli na to, by przygotowana przez niego kompozycja muzyczna odpowiadała wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia odbiorców.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Naturalnie ile ludzi, tyle potrzeb, lecz istnieje kilkanaście istotnych reguł, jeśli idzie o wybieranie dj na wesele. Przede wszystkim warto zaznajomić się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić wystarczy wyszukać w Internecie haseł przykładowo: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkanaście stron z ofertą dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj postara się, aby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i sprawdzić, jak dj odpowiednio prezentuje się na zabawach okolicznościowych. Dlatego natychmiast odpuść sobie strony, na których nie znalazłeś materiałów dźwiękowych bądź filmów, no chyba że chce Ci się trwonić czas na dzwonienie do każdego dj-a, by prosić go o przesłanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a masz szansę już w jakimś stopniu zweryfikować, na ile dj sprawdzi się na weselu.

Zwróć też uwagę na to, jak konkretny dj wygląda i zachowuje się. Istotne jest tu przykładowo jego strój, bo dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być właściwie ubrany. Zwłaszcza, że jest to ważne wydarzenie, a tym samym dj powinien swoim zachowaniem pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Dj i konferansjer w jednym

Inną rzeczą jest to, czy dj trudzi się też prowadzeniem imprezy weselnej czy podobnej imprezie. Wielu dj-ów ciągle podkreśla, że są także wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby uniknąć wpadki na weselu, zweryfikuj, czy dana osoba naprawdę wie, z czym związane jest zabawianie gości. A zakładamy, że nie chcesz, by na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej raz po raz raczył nieodpowiednimi kawałami albo odzywał się do Twoich gości niczym do swoich kolegów.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Ale dj gra nie tylko na imprezach weselnych, można go ponadto wynająć na inną uroczystość. Stąd dj na studniówce to coraz częstszy widok. Obecnie to nic nadzwyczajnego, gdyż bandom trudno jest nadążyć za współczesnymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Jeśli chodzi o porównania między dj-em a bandem, to w poprzednim akapicie napomknęliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. To daje większe możliwości w szczególności na na imprezie weselnej. Być może wiesz, że uczestnicy wesela często pytają o to, aby odtworzono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „wiekowy” kawałek, to kapele przeważnie są w stanie szybko wymyślić aranżacje, jednak w przypadku najnowszych piosenek? Na tym polu dj bezapelacyjnie wygrywa. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i język nie mają najmniejszego znaczenia.

I tu warto wspomnieć o innych plusach: dj nie ma takich cogodzinnych przerw, jak zespoły muzyczne, bo nie traci energii tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą goście przeważnie nawet nie widzą, że dj zarządza przerwę, ponieważ cały czas muzyka jest puszczana. Inną zaletą muzyki w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to oryginały. To sprawia, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie będzie zniekształcać piosenki. Kolejną kwestią są koszty – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

W ramach podsumowania należy również powiedzieć o tym, że dobry dj dysponuje także własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy nastrojowym oświetleniu, a dodatkowo Wasza ukochana piosenka, która brzmi idealnie, jak powinna…

O możliwościach i plusach dj-a można długo by opowiadać, ale może najlepiej będzie, jeśli dj osobiście je zaprezentuje. Dlatego jeśli pragniesz odpowiedniej oprawy dla Twojego wesela czy nowoczesnej muzyki na imprezę studniówkową a także inne przyjęcie, koniecznie kliknij w stronę Dj Warszawa .

Strona używa cookies
Ok