Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Dobry hydraulik to podstawa
30 września, 2016
Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
5 października, 2016

Gra lat 90. wciąż fascynuje

Tibia to gra komputerowa, w której spotykają się regularnie internauci z całego świata. Biorąc pod uwagę jej najważniejsze cechy, kwalifikuje się ją jako grę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game lub „replaying on-line”. Jej pomysłodawcami byli czterej programiści z Niemiec, którzy opracowali ją w ramach eksperymentu. Pierwszy raz na rynku pojawiła się w 1997 roku. Od momentu udostępnienia minęły raptem trzy doby aby przyłączyła się do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych płaszczyzna wizualna w grze w ogóle się nie zmieniła. Do tej pory oscyluje w zakresie grafik oldschool’owych, mianowicie bazuje na bitmapach zbudowanych w grafice 2D. I być może ów dokładnie „szczegół” oddziałuje na nieprzerwanie rosnące zaintrygowanie zgłębianiem niezwykłych krain w tropieniu skarbów. Omawiana gra polega głównie na zwiększaniu priorytetowych cech a także umiejętności postaci, która została powołana do życia przez gracza. Czatuje on na rozmaite potwory, uzyskuje przeróżne rzeczy po pobitych przez siebie napastnikach a także handluje nimi. Za skończenie istotnych działań udzielane są nagrody. Użytkownicy mogą porozumiewać się z pozostałymi graczami na parę sposobów: rozmawiając bezpośrednio, przygotowując tłumnie wyprawy bojowe, poszerzając drogi kupieckie i przynależąc do gildii.

Program do gry MMORPG Tibia – Tibialyzer

Ostatnio w Internecie został udostępniony nadzwyczajny program do ulepszenia gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w całości samodzielny. Jak funkcjonuje? Otóż jego elementarnym zadaniem jest skanowanie dziennika serwera i danych z czatu Tibia w momencie, gdy użytkownik jest zaabsorbowany grą. Informuje go o tym, jaki naprawdę weźmie łup, jakie poniósł zranienia oraz jakie wypracował doświadczenie. Jest to zwłaszcza przydatne w czasie, gdy internauta planuje dokładnie wiedzieć jakich doznał szkód w przeciwstawieniu do innych graczy bądź czy zostały upuszczone niesłychanie rzadkie przedmioty. Tibialyzer ma dostęp przykładowo do baz informacji statystycznych NPC, wiedzy na temat stworzeń i artefaktów (zwłaszcza ich kropli oraz tego, gdzie dobrze je odsprzedać.) Co istotne – gracz nie musi opuszczać Tibii, żeby posiadać takie możliwości. Tybialyzer ujawnia je wszystkie za sprawą ponadplanowych nakładek. Korzystne dla użytkownika będzie posiadanie dobrego ekranu, gdyż wówczas gra nie zostanie przez nie wstrzymana. Jeżeli monitor jest troszkę starszy, to optymalnym wyjściem jest modyfikacja ich umiejscowienia. Niekwestionowaną zaletą programu polepszającego rozrywkę jest brak tworzenia przez niego lagów, mianowicie przeciągania czasu między decyzjami gracza a rzeczywistą prędkością gry. Dzięki przedstawionym nakładkom można w płynny sposób wykazać sumę potworów, które internauta wyeliminował i miarę łupów, które można schwytać. Kompletne wiadomości są nieprzerwanie uaktualniane, a czatowanie na łupy eksplorator może wyświetlić w każdej chwili. Nie trzeba analizować każdego indywidualnego łupu, gdyż program zrobi to za internautę. W sytuacji, kiedy poluje on z innymi graczami, może również sprawdzić, jakich strat doświadczył każdy członek grupy. Aby pobrać taki program wystarczy: 1) wprowadzić w wyszukiwarkę wyrażenia : Tibialyzer download bądź 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu oraz kliknąć zakładkę „download”.

Gracze dla graczy, czyli o poradnikach słów kilka

W sieci można wypatrzyć ogrom stron z poradnikami zarówno dla internautów dopiero zbierających informacje o grze Tibia, jak i dla tych już bardziej wprawnych. Przykładowo wstawiając w jakąkolwiek wyszukiwarkę wyrażenia „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” lub „Tibia poradnik” ukażą się te strony, na których gracze ze skromniejszym bądź wspanialszym doświadczeniem ukazują, w jaki sposób poradzić sobie w grze w rozmaitych sytuacjach. Przeważnie chodzi o rady na temat: otwierania konta, modyfikacji wyglądu postaci, gatunków stworzeń, rynsztunku, hp, many, wariantów łączności z innymi internautami, gildii itp. Poszukiwane są również strony odpowiadające na bardzo szczegółowe zapytania internautów jak: ”Jak osiągnąć 100 level w Tibii?”, „W jaki sposób zostać pr0 w Tibii?”, „Jak optymalnie zagospodarować Knight’a?”. Takich wskazówek jest bardzo dużo, więc należy wziąć pod uwagę poziom zaawansowania w rozgrywce. Najczęściej użytkownicy nie skupiają się na niewielkich opisach, które do niczego nie doprowadzają, wręcz przeciwnie – wnikliwie przedstawiają np. opisy broni, uzbrojenia, technik off-line i stworów. Tibialyzer guide można podzielić w zależności od typu wybranej istoty na: poradniki dla knighta, paladyna, druida i sorca. Świetnym sposobem jest odtwarzanie poradników w formie filmów, np. na youtube. Użytkownicy rzetelnie ukazują sympatykom, przy użyciu jakich technik można wykonać konkretne zadania. Cierpliwie tłumaczą w gruncie rzeczy każdy swój gest, np.: pokazują w jaki sposób ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak radzić sobie z standardowymi komplikacjami, zapoznają oglądających ze wszystkimi czynnościami, z jakich wolno korzystać w czasie walki on-line i off-line oraz odpowiadają na wszystkie dziwne pytania. Niewątpliwie bez ujawniania tajemnicy swojego dorobku.

Szczegółowe informacja można uzyskać tutaj TIBIALYZER

Strona używa cookies
Ok