oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe
Oświetlenie w kuchni
22 października, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
26 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten cytat kultowej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy w 1984 roku przez grupę Lombard. Wówczas telewizor był czymś wyjątkowym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdego było stać. Często ludzie schodzili się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego telewizora, by oglądać popołudniowe wydanie wiadomości, czy kolejny odcinek ulubionego serialu. Od tamtego czasu kultura mediów zmieniła się w wielu aspektach, a to za sprawą braku cenzury medialnej i rozwoju rozwój nowoczesnych technologii. Dziś statystycznie w każdym mieszkaniu znajduje się minimalnie jeden odbiornik telewizyjny. Oglądający śledzą zmagania bohaterów emitowanych seriali. Oglądają programy o rewolucyjnych odkryciach naukowych i mogą obserwować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i edukuje, w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Mówiąc o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jakie znaczenie miało dla telewizji stworzenie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które komunikuje ludzi z całego świata. Słowo internet pochodzi od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca różne urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć wirtualna daje nam możliwość na proste komunikowanie się z ludźmi z całego globu. Nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy, ale głównie o różne źródła informacji, jakimi są filmy i zdjęcia. Wstawiając konkretny film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wstawione na często odwiedzane witryny społecznościowe (takie jak choćby Facebook), będą zawsze obecne w sieci. Czemu więc powstanie sieci internetowej miało tak duży wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Dotychczas telewizja emitowana była jedynie przy użyciu odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że duża część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w błyskawicznym tempie. Współcześnie darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak internet w telefonie komórkowym.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji wiąże się z powstanie Youtube. Platforma ta ruszyła w 2005 roku. W 5 lat po jej uruchomieniu, po raz pierwszy odbyła się światowa transmisja wydarzenia sportowego w Internecie. Ponad 50 milionów widzów śledziło mecz ligowy w indyjskim krykiecie. Ogromną popularnością cieszyły się w dalszych latach emisje takich wydarzeń jak wyświęcanie Jana Pawła II i zaślubiny brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili co raz większa liczba osób zaczęła się rozglądać za możliwością oglądania programów tv na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich laptopów. Potrzeby konsumentów zrodziły pomysł stworzenia platform internetowych, emitujących na żywo programy telewizyjne. I tak powstały platformy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe prócz emitowania programów telewizyjnych na żywo, dostarczają nam także usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję internetową możesz odbierać praktycznie w każdym miejscu – na smartphonie, na tablecie i na ekranie komputera. Dziś nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz daną aplikację na urządzenie mobilne, lub wejdziesz na konkretna stronę internetową. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl najpierw trzeba wybrać odpowiedni program telewizyjny, kliknąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować zaznaczony link i wkleić go w okienku adresu w przeglądarce. W taki sposób możemy oglądać ulubione programy tv z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Zalety odbioru darmowej telewizji moglibyśmy nieustannie wymieniać. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla każdego użytkownika jest to, że telewizja online jest darmowa. Drugim aspektem, w dużej ilości przypadków równie ważnym jest komfort oglądania. Darmowa telewizja jest możliwa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z obojętnie jakiego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez konieczności zakupu telewizora. Co więcej? Dobrze też wspomnieć o bogatej gamie programów dostarczanych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do programów, których nie mielibyśmy szansy zobaczyć korzystając z normalnego abonamentu telewizyjnego. Są to głównie takie programy jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne serie telewizyjne, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji internetowej możemy także wybierać filmy i seriale na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że usługi ”video on demand” zdeklasują w przyszłości pozycję tradycyjnej telewizji . Na dzień dzisiejszy jednak są to jedynie przypuszczenia, gdyż potęga telewizji, tej klasycznej, jak i online wciąż idzie w górę.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na podaną obok stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: polsat sport program.

Strona używa cookies
Ok