Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do balotów – koniec z przestarzałymi metodami balotowania
26 sierpnia, 2016

Nieduże rzeczy powodują często duże zmiany. Pozorne pomysły przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak niewielki kamień puszczony w wodę jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią interesowało to co nie znane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę obecnie korzystać z wielu praktycznych wynalazków, które są znakami ich czasów. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od zwykłych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz dużą część swojego życia w chłodnej i ciemnej grocie. Analizujesz rzeczywistość i dostrzegasz jak pojedyncza błyskawica roznieca potężny ogień. Wówczas zaczynasz rozumieć, że ogień jest Ci potrzebny. Przypuszczalnie w taki sposób przed wieloma wiekami pojedyncza osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ów bezimienny bohater zapewne nie był świadomy jaki wpływ miał na rzeczywistość następujących po nim pokoleń. Ogień jest dla nas źródłem ciepła oraz naturalnie światła.
Na tym jednak nie zamknęły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w małej, szklanej kulce, którą dziś określamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozerwalnym składnikiem wyposażenia naszych domów. Jej popularność została jednakże przyćmiona 80 lat później, gdy ujrzeliśmy nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED otworzyła przed nami kolejne możliwości. Natychmiast zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i pojazdach. Użyciem żarówek LED zainteresowali się także producenci wielkoformatowych ekranów. Dzisiaj ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na kompletnie innowacyjny tor. Zasadniczo jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przyćmiła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są najczęściej stosowane w trakcie masowych imprez muzycznych, a także w dużych centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest emitowanie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości o każdej porze dnia i nocy. Z tego powodu przy zakupie określonego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Wskazuje on natężenie ilości światła. Stąd też dla ekranów pracujących na zewnątrz wartość mocy świetlnej powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam przeważnie dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednakże dzięki doskonałej wydajności ciągle jest stosowana w budowie układów scalonych ogromnej liczby urządzeń. Ten typ diody LED dostarcza zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo atrakcyjnym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma postać płaskiego chipu, który dzięki nie wielkim rozmiarom może być wykorzystywany dosłownie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki z gatunku SMD mają ogromną przewagę nad innymi żarówkami, gdyż mogą wyświetlać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie jednego urządzenia, co sprawiło, że są najczęściej wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby całkowicie realizowały swoje zadanie powinny być wyposażone w właściwe zabezpieczenia. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed jakimikolwiek usterkami. Warto jest również wyposażyć ekran w specjalną warstwę ochronną przed pyłem. Wskaźnikiem, który pokazuje nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Głównie mamy szansę kupić ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby nadmienić dodatkowo, że ekrany LED wykonywane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z tego powodu dobrze jest dopytać producenta o więcej szczegółów

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Uczestnicząc w widowiskach sportowych prawdopodobnie niejednokrotnie myśleliście o tym jak działają ekrany zamontowane wokół areny. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i wysoką odporność na zniszczenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED wytwarzane są w dwóch typach – zewnętrznym i wewnętrznym. Cechują je analogiczne parametry wyświetlaczy i funkcje, takie jak wyświetlanie reklam sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych montuje się przeważnie plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co umożliwia widzom zobaczyć obraz o doskonałej rozdzielczości nawet z dużej odległości. Bandy typu indoor mają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają również o ich błyskawiczny montaż, dlatego też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Szczególnie ważne jest również, aby nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który uchroni zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z wbiegnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED możemy kupić w niezwykle przystępnych cenach. Modułowa konstrukcja tych urządzeń pozwala nam na skonstruowanie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet jakimkolwiek formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń ledowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze oferują swoim Konsumentom doskonałe rozwiązania w nadzwyczaj innowacyjnym wydaniu. Z nimi możecie zobaczyć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i wygodnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy wypatrują urządzeń wizyjnych o naprawdę dobrej wydajności. Wejdźcie na ich stronę i poznajcie ich urządzenia: telebimy.

Strona używa cookies
Ok