Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama internetowa – sposób na nowych klientów
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Agencja reklamowa, a rozwój Twojej firmy
16 lutego, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zrobić. Czasami chcielibyśmy odkryć metodę na ekspresowe porządki. Wróżka tutaj jednak nie pomoże. Należy po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to skarb każdej gospodyni. Czasami odwiedzając koleżankę patrzysz z niedowierzaniem: kiedy ona to robi? Dwójka maluchów, liniejący psiak, własna firma, siłownia i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka praktycznych trików na codzienne utrzymanie porządku w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie zdecydujemy się na skorzystanie z usług kompleksowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My chcemy Ci dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka zawodowych porad i zostań idealną głową swojego domu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych prac domowych. Przede wszystkim przez to, że z uwagi na wilgoć dużo szybciej zbierają się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka była za każdym razem schludna i aromatycznie pachnąca musisz zatroszczyć się o właściwą organizację elementów wyposażenia. Wyrzuć wszelkie zbędne wyposażenie i ustaw meble tak, by w miarę możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakątków. Im skromniej urządzona ubikacja, tym prędzej ją sprzątniesz. Tak naprawdę do wyczyszczenia łazienki potrzebujesz 3 produktów – płynu o ogólnym zastosowaniu, płynu do mycia okien, i roztworu do czyszczenia toalet. Taki komplet umożliwi Ci perfekcyjne rezultaty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które ochronią Twoje dłonie przed niekorzystnym działaniem płynów żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wyniesienia z niej wszystkich dekoracji, koszyków i generalnie całego małego wyposażenia. Na początku zamieć podłogę, a potem zalej toaletę płynem. Następnie, zwilż płynem uniwersalnym całe elementy – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na zakończenie umyj starannie ubikację oraz posadzkę. Sprzątanie toalety choć raz na 7 dni, zagwarantuje jej lśniący wygląd. Wystarczy wyłącznie 30 minut w tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Co chwilę na skutek przyrządzania posiłków produkowane w niej nowe zanieczyszczenia. Najtrudniejszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po kilku godzinach jest ciężki do wyeliminowania. Żeby uniknąć tego problemu powinno się przecierać płytę niezwłocznie po ugotowaniu. Zajmie Ci to kilka sekund, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Kolejnym, w sumie najmocniejszym gniazdem bakterii jest gąbka do oczyszczania naczyń. Zdumiona? Na takich elementach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia gromadzi się 50 razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. Produkcję wirusów usprawnia zestawienie wilgoci, ciepła i resztek pożywienia. Dlatego też, po każdym myciu, dobrze jest gąbkę dobrze odsączyć i powiesić w przewiewnej przestrzeni, ażeby mogła szybko się wysuszyć. Zmieniaj ją co tydzień, a unikniesz groźnych bakterii w prywatnej kuchni. A co z nalotem od herbaty na szklankach? Usunięcie ich jest naprawdę proste, a pomocne będą w tym ekologiczne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zasypać szklankę sodą kuchenną połączoną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka minut pozostawić i wyczyścić twardą ściereczką. Efekt murowany. Co więcej należy posprzątać w kuchni? Naturalnie lodówkę. W końcu trzymamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce znacząca jest organizacja przestrzeni. Nie wkładaj za dużo na jeden raz. Zapakowana lodówka spowoduje, że nasz pokarm w szybszym tempie się zepsuje. Na górnej półce poukładaj artykuły z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz upieczone ciasta. Na kolejnych półkach może znaleźć się żywność do podgrzania (np jednodniowy obiad), jak i wędliny i nabiał. Półka na samy dole jest najchłodniejsza, z tego względu tutaj powinno się przygotować miejsce dla świeżego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie możemy pomieścić świeże warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie wyroby jak sosy, jajka i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do osób, które nie umieją sprzątać, lub nie znajdują na to czasu. Skorzystanie z pomocy doświadczonej sprzątaczki domowej na jakiś odcinek czasu, uprawni Ci zapoznanie się z podstawowymi wytycznymi sprzątania. Później będziesz mogła je wdrożyć własnoręcznie. Dzisiaj firmy sprzątające gwarantują nam kompleksowe usługi porządkowe w dobrej cenie. Zajmują się nie tylko odkurzaniem i ścieraniem brudu. Wykonują także usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów lub czyszczenie mieszkania po różnych okolicznościach, co jest uciążliwe dla wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania mieszkania to koszt około 100 złotych. Chyba dobrze jest więc, zastanowić się nad wynajęciem rzetelnej firmy sprzątającej?

Jak widzicie sprzątanie wcale nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w czystym i pachnącym mieszkania poczujecie się dużo bardziej komfortowo W nagrodę za zrobione porządki możecie wybrać się do kina, czy kupić sobie ładną sukienkę, co będzie dobrą motywacją na drugi raz. Zafundujcie sobie również subtelne zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a ekspresowo pokochacie domowe porządki.

Każda z nas jest w stanie zostać idealną panią domu. Jeżeli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy fachowej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok