Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja split
21 sierpnia, 2019

Fryzjer ślubny Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, podczas których każda kobieta chce wyglądać zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z głównych rzeczy (dosłownie!) na głowie panny młodej jest fryzura weselna. Istotne jest, by nie tylko wspaniale się prezentowała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale także, by wytrwała aż do świtu. wybór upięcia ślubnego musi być przewidziany z wyprzedzeniem, by zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. By wszystko wyszło jak najlepiej, trzeba odpowiednio wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Podczas wyboru salonu najistotniejsze jest to, żeby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym wyborem jest więc salon, z jakiego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich wymagania, typ oraz wie jak je wymodelować, z tego powodu nie opłaca się eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może być jednak tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, wtedy odszukanie właściwego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim dobry salon musi posiadać doświadczenie i pozytywne opinie. Warto też zaznajomić się z jego katalogami fryzur ślubnych oraz portfolio. Tego typu informacje można łatwo odszukać w internecie albo bezpośrednio w salonie.

Pomimo najlepszych referencji wybrany salon, może sprostać oczekiwaniom, dlatego niezłym rozwiązaniem jest wybranie się na próbne czesanie. Za jego pomocą nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale także, czy indywidualny pomysł albo propozycja fryzjera weselnego pasuje do kształtu twarzy i sukni panny młodej. Takie działanie pomoże odpowiednio dobrać wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia weselne to doskonały sposób na trochę szaleństwa. W ciągu kilku miesięcy, znacznie prościej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się tym, czego panna młoda oczekuje. Niewiele przed datą ślubu nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ UPIĘCIE ŚLUBNE ?

Inspiracja

Wybór fryzury weselnej można rozpocząć od zaczerpnięcia inspiracji np. dostępnych w internecie lub z katalogów w salonie . Dzięki temu panna młoda ma możliwość odnalezienia fryzur, które leżą w jej guście. Będzie to porządną podstawą dla fryzjera ślubnego, do wykonania zadawalającej stylizacji.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że włosy mają różną strukturę. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji na długo. To samo tyczy się długości i gęstości włosów. Dobrze jest to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie ślubne jest możliwe do ułożenia na włosach oraz czy utrzyma się przez całą noc, czy zaledwie uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelkom, nie zawsze będą pasować innym kobietom. Należy ocenić także jednostkowe czynniki. Jednym z nich jest z pewnością owal twarzy. Fryzura ślubna powinna podkreślać jego piękno.

Kobiety z okrągłymi twarzami mogą zdecydować się na upięcia weselne unoszące włosy do góry, aby nadać im większą objętość. Dla śmiałych pań, ciekawym rozwiązaniem będą cięcia powyżej linii żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Także u kobiet o kwadratowej twarzy dobrze jest zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej pasują fryzury ślubne optycznie zmniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

Także u kobiet o kwadratowej twarzy warto unikać prostych grzywek. Niekorzystne są też gładkie upięcia włosów. Paniom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury ślubne optycznie zmniejszające jej obrys, na przykład długie cieniowane włosy.

U kobiet o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, ze zwiększoną objętością po bokach twarzy. Stanowczo odradza się upięcia wysoko na czubku głowy oraz fryzury z odsłoniętym czołem.

Paniom z trójkątną twarzą najlepiej pasują fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Może to być klasyczny bob z krótką grzywką albo włosy z zakręconymi końcówkami. Wysokie upięcia i odkryte czoło wydłużą optycznie brodę.

Suknia ślubna

Przy wyborze fryzury weselnej jednym z kluczowych elementów, jakie powinny do siebie pasować jest suknia ślubna. W głównej mierze najważniejsza jest kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Należy pamiętać o umiarze. Czasami mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, lepiej zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura na wesele, chociaż niemniej ważna, jest głównie dopełnieniem, dlatego nie może odwracać uwagi od stroju, dlatego powinna być delikatna. Wyszukane upięcie weselne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką sama już jest dekoracją, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. W tym przypadku dobre będzie wysokie upięcie lub kok z tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem są też gładkie fryzury ślubne. Również dekolt w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy tej sukni właściwe będą zarówno upięcia, jak i rozpuszczone luźno włosy, które subtelnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy będą także wspaniałym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, zdobywanie uwagi, z tego względu dopasowane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by pasma włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego typu sukni świetnie pasują upięcia ułożone po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zakryją ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można również dopasować do dodatków, choć znacznie lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej uniwersalnym elementem jest oczywiście welon, który pasuje do wszystkich fryzur i upięć. Równie uniwersalne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów będą uroczym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem delikatnych upięć. Kapelusze i fascynatory sprawdzą się tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki przydadzą się w wyborze fryzury ślubnej, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda przede wszystkim musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok