Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Kursy języka angielskiego Toruń
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe – Koszty
1 sierpnia, 2019

Implanty tytanowe czy cyrkonowe?

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest obecnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio naturalny korzeń. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dobiera najlepsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ ZĘBÓW ?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty następnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie oddziałuje na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w wypadku pojedynczych ubytków albo z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i zawadzają podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Istotne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBÓW

Rodzaj implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej stosowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia ciągły czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są cyrkonowe implanty, nazywane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku źle dopasowanych protez. Nie wymagają szlifowania zdrowych, pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto zabezpieczają przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Przed zabiegiem wstawienia implantu obowiązkowe jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwskazań.

Bezwarunkowym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, na przykład parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może wystąpić również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej umówić się na wizytę do stomatologa .

KOSZT IMPLANTÓW

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów należy także wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są zróżnicowane i zależne od ich typu. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 300 zł.

W przeliczeniu koszt pełnego zabiegu sięga od 4 ,5 do 9 tysięcy złotych.

www.dentysta-torun.pl

Strona używa cookies
Ok