Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Korniki – zapobieganie i zwalczanie
4 marca, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka zabezpieczająca trawnik przed kretami
7 marca, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co powinnyśmy wybrać? Drogi depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta pragnie posiadać nieskazitelne ciało, zdecydowanie bez najmniejszego włosa! Część z nas w ogóle nie zamierza tracić czasu na skupowanie kremów do usuwania zbędnego owłosienia, z którymi musimy siedzieć pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, nieprzyjemny wosk, kosztowne urządzenia do depilacji w zaciszu własnego domu – powinny już odejść. Powstał już ich następca – laser medyczny, który potrafi usunąć owłosienie z każdego zakamarka naszego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj niniejszy tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest wyjątkowo uciążliwe. Wie to na pewno każda kobieta. Wyrastające włosy są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej się od nich uwolnić. Jeśli pragniemy iść na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wówczas trzeba obowiązkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać poszczególne kroki, bo możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ to podstawa perfekcyjnie gładkich nóg (lub pozostałych części ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowoczesnych technik i zdecydować się na laser? To skuteczna metoda, ale nie jest wcale taka prosta. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka drogich wizyt, by kosmetolog usunęła wszystkie włoski na całe życie. Niezmiernie ważne jest przygotowanie ciała do przedstawionego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo i seksowną, wspaniałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile czasu przeznaczasz codziennie na usuwanie owłosienia z nóg czy pach? Jeżeli zdecydowałaś się na jednorazowe maszynki to trwonisz każdego dnia aż 7 minut, co daje plus minus 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator mechaniczny czy plastry wyłącznie na pozór są skuteczne, bo trzeba z nich korzystać przynajmniej przez pół godziny co parę tygodni. Do tego dochodzą specjalne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, których zadaniem jest odwlekać odrastanie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest uciążliwa i właśnie dzięki niej możemy mieć niedługo kłopoty z wrastaniem włosów. A ponadto wcale nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie sposoby, można stanowczo powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najwydajniejsza i najtańsza. W Polsce renoma tego zabiegu krótko mówiąc nie jest wciąż dostateczna. Duża ilość Kobiet dowiaduje się o takiej możliwości podczas wpisywania się na inne zabiegi, m in. ciepłym woskiem. Nie chcą sprawdzić o co chodzi, gdyż mówiąc w skrócie nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. A na marginesie o depilacji przy użyciu wiązki lasera krąży mnóstwo nieprawdziwych opinii.

Dlaczego? Gdyż określenia „depilacja” i „epilacja” są traktowane zamiennie. Jest to zauważalne chociażby po tekstach w Internecie, albo wypowiedziach rozmaitych „znawców” w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna i ogólnie rzecz ujmując nie bazuje jedynie na tym, iż w jednym spośród tychże wyrazów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W klasycznej depilacji (np. za pomocą plastrów z woskiem lub maszynką elektryczną) włos jest usunięty, ale wyłącznie z zewnątrz. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są zdrowe. Dlatego depilację należy codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – zaś skutkiem jest brak opcji naprawy włoska i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest zwyczajnie wiązką światła. W trakcie wizyty wysyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment mieszczący się we włosach, absorbuje emitowane światło. Podczas pracy lasera jest wyzwalane ciepło, a włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem zniszczy macierz z meszkiem czy jedynie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które instaluje się w domach czy klinikach kosmetycznych tylko osłabia proces wzrastania włosa. Z tego względu po krótkim czasie pojawiają się nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie bólu jest kwestią indywidualną, jednakże mówiąc w skrócie nie możemy na pewno powiedzieć, że depilacja laserowa absolutnie nie boli. Podczas nadawania impulsu Pacjentki opowiadają o tym, iż czują łagodne ukłucia albo mrowienie. Najsłabsza bolesność pojawia się przedramionach i łydkach, a najgorsza w okolicach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie rzeczywiście niewielki, niewiele znaczący ból, ponieważ już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Wiązka lasera usuwa w czasie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery sesje depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej pacjentów niezbędne są zabiegi przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wtedy mogą zacząć odrastać oraz trzeba udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosów do niedawna był niesamowicie istotny, zaś lasery zakupione w salonach kosmetycznych w zasadzie nie potrafiły poradzić sobie z włoskami jasnymi, rudymi albo popielatymi. Blond owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż lasery diodowe miały kłopot z odróżnianiem meszku od skóry. Dzisiaj korzysta się raczej z urządzenia Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nowatorskie akcesorium do identyfikowania włosów i skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne epilowanie choćby szczególnie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w intensywnym kolorze – czarne, brązowe – i bardzo jasne, m in. miedziane i złote. Impuls świetlny jest dobrany do odcienia włosków oraz tonu skóry, aby nie doszło do żadnych oparzeń. Wskaźniki są więc co rusz bardzo skrupulatnie wyszukiwane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto nie może wciąż korzystać z sesji epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Niewątpliwie Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one totalnie pozbawione pigmentu, a zabieg zwyczajnie się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi być w bardzo dobrym stanie, nie może być na niej jakichkolwiek otarć ani zbyt suchych rejonów. Na parę dni przed kuracją dobrze jest poświęcić czas na prawidłową pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi być oczyszczona (bez serum, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Bardzo ważne jest także wprawne ogolenie skóry, bo nie można epilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje gwarancję przyjemnego i jako tako niedotkliwego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed kuracją każda kobieta obowiązkowo musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych gabarytach czy o większych gabarytach zależnie od określonej części ciała. Silniejszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo plecach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przykładana do wybranego rejonu na tzw. „fałdę”. Z daleka wygląda ta czynność w taki sposób, iż interesująca lampa z wiśniowym promieniowaniem jest przymierzana co chwilę do ciała. Po depilacji kosmetolog smaruje kremem uśmierzającym ból cały rejon, na jakim zabieg był wykonywany.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Bezzwłocznie po wizycie oraz przez kilka następnych dni trzeba bezwzględnie pocierać miejsca po epilacji z użyciem lasera kremami, które w swym składzie zawierają panthenol lub pozostałe komponenty chłodzące i uśmierzające ból. Przez niemal tydzień wcale nie można stosować peelingów, należy unikać kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu i sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, wcale nie można ich naruszać (gdyż powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser dermatologiczny Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Mamy szansę zatem pozbyć się na zawsze włosów z nóg, intymnych rejonów, pod pachami. To wspaniały zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w okolicy twarzy czy na plecach i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, np. nad morzem.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę typów chorób, jakie są fundamentalnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Są to między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo bądź dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrobi zabiegu, jeżeli stosujemy leki z retinoidami lub pijemy pewne zioła. Zabieg powinien być zrobiony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, ponieważ wówczas można z nim omówić określone problemy pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji depilacji przy użyciu wiązki lasera można poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Musimy jednak pamiętać, iż po wizycie nie wolno w żadnym przypadku zażywać kąpieli słonecznych, kursować na basen lub używać kremów z alkoholem (bardzo podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać w najzimniejszych miesiącach, bowiem finalny zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Cała kuracja przebiega całkiem długo, ponieważ nowe sesje muszą być przeprowadzane w stosownych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to idealny okres, ażeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, a wiosna, ażeby uwidocznić ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok