Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kostka czy beton
29 sierpnia, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozwoju tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy efekt musieli czekać aż do końca leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi nanosi wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się także jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Strona używa cookies
Ok