kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
29 marca, 2017
Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Kto może żądać alimentów? Porady adwokata
3 kwietnia, 2017

Płaski brzuch, czyli jak się odchudzać

skuteczne odchudzanie odchudzanie toruń modelowanie sylwetki

Jak wyszczuplić brzuch?

Wymodelowany brzuch to pragnienie wielu osób – zarówno pań, jak również mężczyzn. Rewelacyjnie by było, gdyby był ładnie umięśniony oraz trochę twardy (z tzw. „kaloryferkiem”). Brzuch jest tą częścią ciała, na której zależy nam najbardziej w trakcie uprawiania sportu oraz przy stosowaniu rozmaitych diet. Te osoby, które niemało biegają, mogą chwalić się wszystkim naokoło umięśnionym, gładkim brzuszkiem i triumfalnie kroczą po plaży albo relaksują się na hamakach nad jeziorem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ brzuch jest taką strefą ciała, która fascynuje płeć przeciwną. Mamy możliwość też zobaczyć takie osoby, którym wcale nie zależy na przesadzonym negliżu oraz w sumie nie eksponują tak łatwo płaskiego brzuszka. Nad kondycją trzeba pracować – nie dajmy się „wpuścić w maliny”.

Jeśli chcemy wylegiwać się popołudniami na fotelu zamiast wędrować na basen bądź ćwiczyć na trampolinach, wtedy z całą pewnością absolutnie nie spełnimy tego fantazjowania. Zamiast skąpego bikini lub kąpielówek, będziemy zmuszeni zakładać okropne kostiumy, tankini ze spodenkami lub bokserki oraz t-shirt. Każdy powtarza: zrób coś z tym, wystarczy odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Lecz czy na pewno? Czy jest to naprawdę takie banalne, jak mawiają ludzie z boku? Czy odpowiednia jest dieta mieszcząca w sobie warzywa i owoce, trochę spacerów i co ważne – brzuszków, żeby można było chwalić się wszem i wobec pięknym brzuchem? Otóż nie bardzo. Odchudzanie nie opiera się wyłącznie na wymienionych oczywistych rzeczach, ale ponadto na genetyce, więc predyspozycjach biologicznych.

Czy odchudzanie brzucha polega tylko i wyłącznie na wykonywaniu brzuszków?

Absolutnie nie można uwolnić się od tkanki tłuszczowej wyłącznie w jednym rejonie, konieczny jest kompleksowy trening wszystkich części ciała. Tłuszczyk odkładany przez nasz organizm spala się proporcjonalnie, inaczej mówiąc – w każdej części ciała proporcjonalnie do zawartości komórek lipidowych. Odchudzanie występuje wielostronnie, odnosi się do całego ciała, natomiast reklamy, które mówią inaczej, zwyczajnie zmyślają. Podstawową rolę odgrywa tutaj genetyka, gdyż pewne osoby mają silniejsze tendencje do nadwagi tylko dlatego, iż ich przodkowie i inne osoby z rodziny, także miały z tym spory dylemat. Podczas wykonywania jedynie samych brzuszków nie ulega wątpliwości wcale nie uwolnimy się od szpecących fałdek, bo w owym okresie będziemy przetwarzać nieznaczną ilość energii. Brzuszki wzmacniają mięśnie w dręczącej nas strefie i po krótkim czasie czasami może się okazać, iż posiadamy tam dużo więcej centymetrów aniżeli zakładaliśmy. Bicepsy rozrosną się (wykształci się nam mocne oparcie), jednak tłuszcz pozostanie.

Jeśli nie brzuszki, to co trzeba robić?

Prócz zrównoważonej diety oraz wysiłku ogólnego (więc treningów działających w interesie całego ciała, a nie tylko określonej części), mamy możliwość skorzystać z specjalistycznego odchudzania w salonach kosmetycznych. Ogólnie rzecz ujmując nie chodzi tutaj jednakże o to, aby dniami i nocami dawać się masować jakimiś tajemniczymi urządzeniami…i odpuścić sobie te dwie czynności wyliczone powyżej. Wszystko musi być ze sobą połączone – zrównoważona dieta, aerobik i terapie kosmetyczne, jakie wygładzą naszą skórę, ograniczą cellulit, skorygują fałdki w miejscach, na które dieta i ćwiczenia w ogóle nie są w stanie nic poradzić.

Ostatnio takim godnym uwagi zabiegiem jest na przykład liposukcja bez skalpela przy użyciu urządzenia Med 2 Contour Medical. Za jego sprawą mamy szansę efektywnie wyeliminować oporny tłuszczyk z eksponowanych obszarów, m in. na boczkach. Chodzi tu ogólnie rzecz ujmując nie tylko o widowiskowe odchudzenie po pojedynczym zabiegu, ale także usunięcie miejscowej tkanki tłuszczowej. Specjalistyczna głowica wciąga w regularnych odstępach fałdy skóry, zaś ultradźwięki usuwają komórki tłuszczowe. Są one zaraz potem wydalane z naszego ciała poprzez limfę, natomiast później – przez wątrobę. Można również skorzystać z Maximusa TriLipo, który koryguje wygląd zewnętrzny skóry, jej elastyczność, kształtuje figurę, leczy cellulit i redukuje miejscową tkankę lipidową. W przeciwieństwie do pierwszego, Maximus wpływa ogólnie rzecz ujmując nie tylko na zbędny tłuszczyk, ale też na mięśnie. Zaś ściśle: stymuluje komórki skóry właściwej, tkankę wewnątrz oraz mięśnie, by szybciutko i efektywnie wyrzeźbić ciało. Oporny tłuszczyk ma formę upłynnioną, bowiem oddziałują na niego promienie radiowe. A ta okoliczność sprawia, iż skóra i muskuły są mocno rozgrzane. Wspomnianym urządzeniem mamy szansę też łagodzić widoczność zmarszczek naokoło oczu i ust, a także kształtować owal twarzy. Wiele osób decyduje się poza tym na nowości zabiegowe z zastosowaniem endermologii, m.in. na masaż próżniowy. To zapewne najatrakcyjniejsza możliwość, bowiem trzeba założyć specjalny kostium, natomiast kosmetolog realizuje zabieg ssącą głowicą, która „ześlizguje się się” po tym kostiumie.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy materiał, wyszukujesz profesjonalnego sposobu na uwolnienie się od opornej tkanki tłuszczowej w sumie nie tylko na brzuszku to wejdź w link z boku – Odchudzanie – a może znajdziesz właśnie to czego poszukujesz.

Strona używa cookies
Ok