Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
26 października, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny – nowoczesny materiał budowlany
1 listopada, 2016

Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

„Chłopięce”, średnie, do pasa, lokowane, proste, blond, brązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich staranną pielęgnację. Mamy możliwość przeprowadzić regenerację w domowym zaciszu albo udać się do fryzjera. Jeśli śnimy o wspaniałych, lśniących, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej iść do znanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko podczas konsultacji ze specjalistą dowiemy się jakiego właściwie rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują oraz jaki zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Regularne mycie szamponem oraz nakładanie odżywki częstokroć nie przynosi upragnionych rezultatów. Dzieje się tak, albowiem przy ich zakupie kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą np. na olejki do włosów, natomiast nie rzeczywistymi „prośbami” naszych włosów. Fachowiec tymczasem dojrzy błyskawicznie to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najpopularniejszych czynników naruszających budowę włosa przynależą: niepełnowartościowa dieta, czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne (np. przy układaniu), niewłaściwa pielęgnacja i niewprawna stylizacja (m in. prostownicą do włosów). Pochłanianie znacznej ilości słodyczy, chipsów oraz pozostałych słonych przekąsek, brak przekazania organizmowi koniecznych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Niestety nie pobiera ona tych komponentów, jakie powinna, stąd fizjologiczny wzrost i mocna konstrukcja są trudne do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne niejednokrotnie odwadniają włosy, sprawiają, że są ciężkie oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi oraz twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o użytkowaniu tylko naturalnych specyfików, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów lub konserwantów, przykładowo olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej lub ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów u fryzjera przynosi szybkie efekty. By się one utrzymały wystarczy oprócz tego pielęgnować je w domu środkami od fryzjera. Na taki plan wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowe sposoby naprawy włosów zintegrowane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wybranego wyrobu barwiącego. Naprawia osłabione albo zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, przyspiesza oddziaływanie Multipliera. Za jego sprawą zjednoczone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do korzystania w domu i zapewnia odnowę włosów, podtrzymanie ich w odpowiednim stanie między zabiegami, jak również realizuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex okrywa konstrukcję włosów, przyczynia się do tego, że są mocniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, połamane zostają ekspresowo odnowione od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przechodzi do środka włosa oraz zwiększa rezultaty koloryzowania albo rozjaśniania. Czesanie staje się swobodniejsze, włosy zachwycające oraz miękkie w dotyku. Do stosowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest z kolei znakomitym sposobem nie tylko na regenerację włosów, lecz także ich zdrowe rozprostowanie. Terapia bazuje na innowacyjnej recepturze keratynowej bez dodatkowych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć posiadaczki loków, fali oraz włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im błysk, zdrowie oraz niezwykłą aksamitność. W przeciwieństwie do pozostałych terapii, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które wcześniej były koloryzowane, wygładzane albo poddawane odmiennym zabiegom. Włosy cały czas są elastyczne, gęste, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W dowolnej chwili można jednakże zmyć tę terapię.

Od czego zależą efekty kuracji?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji są konkretnie nasze włosy. Na wspaniałe rezultaty możemy liczyć wówczas, gdy są faktycznie poważnie osłabione bądź połamane. Powinnyśmy w domu używać delikatnych szamponów, by zbyt szybko nie zmyły się cenne substancje. Należy rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby mieć na uwadze, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam właściwą terapię, przykładowo ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po zabiegu powinny być silnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, lśniące, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok