Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów
Pierwsza rozprawa rozwodowa
22 lutego, 2017
skutery Kymco serwisowanie skuterów miejskich pielęgnacja skutera Kymco
Serwis skutera Kymco
23 lutego, 2017

Zabiegi leczące nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Wydzielanie potu jest faktem całkiem zdrowym. Dzięki niemu usuwamy toksyny ustroju oraz dostosowujemy ciepłotę ciała (przykładowo w czasie upalnych dni). Ciało ma statystycznie do 3 milionów gruczołów, które generują pot. A jeżeli jest go zbyt dużo? Wyczuwamy, iż ścieka nam po dłoniach przez 24 godziny na dobę? W takim przypadku możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, która nie jest zaledwie banalnym defektem kosmetycznym, ale także chorobą. I jak popularnie wiadomo – choroby musimy leczyć z paru względów. Jednym spośród nich jest na pewno dyskomfort, przeżywany notorycznie w gronie innych ludzi. Generalnie powodami niewspółmiernego pocenia się są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych stykamy się z konkretnymi zaburzeniami, jakie w obecnej chwili mają miejsce w naszym ciele, przykładowo z hormonalnymi dysfunkcja w pracy tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (m in. intensywnymi infekcjami). Nadmierne wydzielanie potu w ogóle nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, m in. czoła. Jeżeli mamy na uwadze fizjologiczne pocenie się, to jako zasadnicze czynniki wyliczyć można chociażby stres, lęk lub aktywność fizyczną. Mamy na nie choćby umiarkowany wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeśli zależy nam na tym, by jednoznacznie wiedzieć czy posiadamy nadmierne wydzielanie potu, powinniśmy zakomunikować ów fakt lekarzowi domowemu. Wówczas on poprowadzi z nami szczegółowy wywiad, rozpatrzy siłę „zjawiska” oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Nade wszystko wyznaczy nowe badania, np. test Minora. Prezentuje się on tak: strefy, w których może powstawać nadmierna potliwość, są posmarowane jodyną i obsypane skrobią. Mocne zabarwienie podsuwa istnienie schorzenia. Kolejną kwestią jest jej terapia za sprawą profesjonalnych strategii. Niewątpliwie nie chodzi tutaj o opłukiwanie stóp przez pół godziny w preparacie z korą dębu czy o częstą zamianę odzieży. Są to pospolite środki, niemniej zazwyczaj mało efektywne.

Zabiegi regulujące nadmierną potliwość

Do kuracji nieagresywnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z wykorzystaniem jadu kiełbasianego. i terapia za pomocą lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wówczas wynik usuwania dolegliwości utrzymuje się około parę miesięcy. Jonoforeza opiera się na uszkadzaniu kanałów jonowych z wykorzystaniem prądu i środków cholinergicznych, natomiast toksyna botulinowa zmierza do „bezwładu” układu nerwowego (w formie odwracalnej), jakie uzupełniają konkretne fragmenty naszego ciała w pot. Najdelikatniejszą z technik jest leczenie nadpotliwości laserem, albowiem w pewny oraz niebolesny sposób dostosowuje przebieg wytwarzania potu. Aparatura Accent Ultra opiera się generalnie na wykorzystaniu specjalnych głowic, jakie wypuszczają fale radiowe. Przybliża się je do wyselekcjonowanych partii ciała, gdzie uprzednio wykryto nadmierne wytwarzanie potu. Jeden zabieg trwa średnio 15-20 minut, zaś w jego czasie absolutnie nie przeżywa się jakiegokolwiek bólu, pieczenia, szarpania etc. Mamy możliwość się bez nerwów zrelaksować. Co istotne – światło lasera nie pozostawia szram, defektów i nie forsuje sąsiadujących tkanek.

Laserowe leczenie nadpotliwości – przeciwwskazania

Bynajmniej nie każdy ma sposobność poddać się zabiegom laserowego leczenia nadmiernej produkcji potu. Do zasadniczych wykluczeń kwalifikuje się ciemna opalenizna, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, bielactwo, metalowe implanty, wrażliwość na światło, epilepsja bądź nieleczona cukrzyca. Oczywiście jakąkolwiek niedyspozycję należy najpierw ustalić z lekarzem ogólnym, a dopiero w następnej kolejności kosmetologiem. Trzeba wiedzieć o tym, że na 3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli lekarz wyrazi zgodę) powinniśmy zaprzestać wypijać zioła lub przyjmować je w formie tabletek. Chodzi tu o wszelkie dostępne zioła, np. odchudzające, oczyszczające lub stymulujące. Identyczna zasada tyczy się farmaceutyków, np. leków nasercowych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwtrądzikowych, niektórych leków uspokajających lub szczepionek. Sześć miesięcy należy odczekać od odstawienia środków, które posiadają w swojej zawartości pochodne retinoidów. Wyłącznie po takim etapie mamy szansę iść na zabieg usuwający nadmierną potliwość. Nie możemy także używać pewnych kosmetyków, m in. kremów z substancjami zapachowymi, preparatów przeciwbakteryjnych albo antyperspirantów. Przed zabiegiem nie wolno pić żadnego napojów wysokoprocentowych. Jeżeli napoczniemy chociażby kieliszek różowego wina, trzeba go sobie odpuścić na jeden dzień. Z jakiego powodu istnieje aż taka ilość wykluczeń? Laser to zgromadzone światło, które ma możliwość sparzyć skórę. Krócej mówiąc: światło padające właśnie na wybrany rejon (mocno osłabia się jego rozpraszanie). Jeśli nasza skóra pod wpływem jakichkolwiek wyznaczników będzie na nie znacznie bardziej drażliwa, w takim przypadku ma szansę dojść do nieprzyjemnych konsekwencji. Przykładowo związki witaminy A wchodzą zwyczajnie z promieniowaniem, w interakcje, będące podłożem przyczynowym oparzeń. Planujesz wiedzieć o wiele więcej? Wejdź w ten odsyłacz – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok