Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale także zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant dentystyczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w klinice dentystycznej jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na zęby. Licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Strona używa cookies
Ok