Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
17 marca, 2017
Kruszywa Warszawa - Kruszywa drogowe Warszawa - Kruszywa budowlane Warszawa - Tłuczeń Warszawa - Kruszywa w dobrej cenie - Sprzedaż kruszywa Warszawa - Transport kruszywa Warszawa
Czym są kruszywa i gdzie się je stosuje?
17 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia

Maszynki oraz balsamy do golenia, balsamy spowalniające odrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najpopularniejsze środki redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Zapewne zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, lecz po tymże czasie operację należy powtórzyć. I to właśnie jest podstawowy motyw odkrycia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W zasadzie nie jest to koncept nowy, bo niedawno mnóstwo osób umawiało się na zabiegi z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym oraz najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a w następnej kolejności wdrożyli oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę lasera. Takie wyjście zagwarantowało wzmocnienie wydajności zabiegu, zmniejszenie czasu jego wykonywania oraz usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia lub opalonej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują negatywnie na kosmetyki do depilacji bądź posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zdobył mnóstwo wspaniałych nagród. Co istotne, w ogóle nie stwarza jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zwykle trzeba od 3 do 5 wizyt, ażeby ostatecznie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy jedną lub więcej partii, m in. nogi i stopy zarazem, wtedy kosmetyczka potrafi to wykonać w trakcie jednej konsultacji. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i momentu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg redukuje włosy bardzo zauważalne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą równolegle, z tego względu laser niszczy prawie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście daje rewelacyjne efekty?

Bez wątpienia są one znacznie lepsze aniżeli w przypadku depilacji klasycznymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia są w stanie pojawić się tylko sporadyczne włoski (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, które zdecydowały się na taki zabieg i publikują swoje uwagi na blogach w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. W szczególności, że jest to dobra technika na wrastające włosy. A dokładniej? Poważnym rezultatem nierozważnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie skłonności są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki lub krosteczki. Mogą też dać się zauważyć stany zapalne, a wtedy wizyta u specjalisty jest czasami niezbędna. Włosy wcale nie mogą przeniknąć przez skórę oraz tkwią w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna gromadzić się ropa, zaś wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą propozycją, by poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie analizy włosów i dobranie mocy wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju absolutnie nie mają takiej zdolności, stąd też przed wizytą należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Inteligentny skaner weryfikuje kilka paramentów jednocześnie, m.in. koloryt oraz zwartość włosków. W zasadzie nie musimy się niepokoić, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub wystąpią oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy plus musimy uznać wygospodarowany czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie trzeba również fundować sobie nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia używane w domach, fatygować się z nagrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Klientki wolą epilację z powodów całkowicie ekonomicznych. Mają szansę nieskrępowanie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, w ogóle nie muszą wstydzić się pojedynczych wystających włosków ani krosteczek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Niewątpliwym pozytywem dla kobiet depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia owego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel ogranicza siłę odczuwania kolejnych impulsów przesyłanych przez laser. Do innych plusów trzeba doliczyć brak efektów ubocznych po sesji (warto jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle kosztowne, z tego względu warto zobaczyć regionalne propozycje oraz ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

Podczas trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy szansę usunąć prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus można usuwać włoski chociażby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było ograniczać zbędne owłosienie

Można wyróżnić cztery rodzaje laserów, używanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja, kliknij w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok