Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki wciąż rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy odnawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosków, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi niewielkie natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok