Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu
Rekonstrukcja zniszczonych włosów
28 października, 2016
Pozycjonowanie stron internetowych Tworzenie stron www Projektowanie sklepów internetowych
Projektowanie stron internetowych
6 listopada, 2016

Beton jeszcze niedawno kojarzył się nam z produktem używanym do budowy wiaduktów i ogromnych konstrukcji. Z uwagi na wysoką wytrzymałość na ściskanie i wodoodporność stanowi jeden z najpopularniejszych materiałów używanych w współczesnym budownictwie. Mocnym i bardzo poważanym walorem betonu jest wytrzymałość na korozję, co czyni go bardzo wszechstronnym. Kompozyt ten jest bowiem wykorzystywany przez firmy budowlane dookoła świata, niezależnie od warunków geograficznych.

Jak łatwo jest dostrzec trendy mieszkaniowe przeobrażają się właściwie z roku na rok. Jednego dnia popularny jest wielobarwny design, a później popularny staje się sterylny i modernistyczny wystrój wnętrz. I tutaj wkracza beton w nowym wydaniu. Beton architektoniczny bowiem o nim mowa, jest współcześnie wykorzystywany we wnętrzach budynków jako motyw zdobniczy ścian i posadzek. Jest znacznie bardziej plastyczny niż beton budowlany, stąd też może przyjmować różne kształty, jak i odcienie. Wzór odciskany na betonie (wyglądający jak deska, skała, czy kamień) nie marnieje z upływem czasu i jest odporny na długotrwałą eksploatację. Z uwagi na ostatni punkt, jest co raz powszechnie używany w halach przemysłowych, gdzie zdecydowane, procesy mechaniczne oddziałują na szybkie zużytkowanie powierzchni. W paru słowach beton architektoniczny to unikatowy wygląd, wysoka wytrzymałość i szybkość stworzenia dowolnego elementu strukturalnego.

Z czego produkuje się beton dekoracyjny?

Fundamentalnym elementem betonu architektonicznego jest, tak jak w przypadku betonu klasycznego, cement. Produkuje się go z mieszaniny drobno zmielonego kamienia wapniowego (lub kredy), gliny i piasku. Składniki te rozgrzewa się do temperatury wrzenia w odpowiednio zaprojektowanym piecu. Przekształconą termicznie mieszankę mieli się razem z z gipsem do postaci proszku. To jeszcze nie wszystko. Do tak wykonanej mieszaniny dodaje się np. żużel lub pył wulkaniczny, które powodują, że cement może być w przyszłości poddawany recyklingowi. Kolejnym, jednakowo ważnym składnikiem jest kruszywo i piasek. Później zrobioną mieszaninę cementu miesza się z wodą (proces ten jes dokładnie kontrolowany przez wzgląd na niebezpieczeństwa wynikające z obecności znacznej ilości wody w masie betonowej). Beton dekoracyjny zyskuje cechy elastyczne poprzez dołożenie różnorodnych domieszek syntetycznych, które ograniczają ilość wody do 20% i zwiększają jednocześnie trwałość betonu o około 30%.

Właściwości techniczne i dekoracyjne betonu architektonicznego

Dowiedzieliśmy się już, że dzisiaj projektanci co raz powszechniej używają beton architektoniczny do dekoracji wnętrza innowacyjnych budynków mieszkalnych i fabrycznych. Posadzki z betonu architektonicznego są nie tylko trwałe, co bardzo estetyczne. Wszystko to przez możliwość odbicia jakiegokolwiek wzoru na jego nawierzchnię i dowolnego koloryzowania mieszanki cementowej. Ściany z betonu dekoracyjnego dodają nowatorski charakter każdemu pomieszczeniu. Alternatywy wykorzystania betonu stemplowanego są jeszcze bardziej rozwinięte. Współcześnie z tego surowca budowlanego produkowane są takie kompozycje jak tarasy, schody, ogrodzenia, oraz fontanny i ozdoby do ogrodu. Zazwyczaj z betonu architektonicznego buduje się także zaopatrzenie Aquaparków, bowiem jego struktura jest niezwykle wodoodporna. Mówiąc o zaletach technicznych dobrze dostrzec, że na dzień dzisiejszy beton to najmocniejszy produkt na rynku. Potężna powierzchnia szczepna, właściwości antypoślizgowe i mrozoodporne, oraz wytrzymałość na korozję sprawiają, że nawierzchnie z betonu dekoracyjnego tolerują zmienne warunki pogodowe i nacisk do kilku ton.

Zalety konstrukcji z betonu architektonicznego

Od razu dobrze jest odnotować, że elementy wyprodukowane z betonu dekoracyjnego są bardzo proste w utrzymaniu. Ich czyszczenie nie sprawia większych problemów, a to dlatego, że odznaczają się bezspoinową nawierzchnią. Podłogi, czy ściany z betonu dekoracyjnego impregnowane są raz na 7 lat, przez co nie plamią się i nie ulegają wycieraniu. Beton dekoracyjny, inaczej nazywany również betonem stemplowanym idealnie sprawdza się w każdym wnętrzu – zarówno w budynkach lokalowych, jak i w obiektach industrialnych. Wyjątkowy wygląd nawierzchni wykonanych z tego innowacyjnego materiału budowlanego jest możliwy dzięki ubarwieniu mieszaniny i odbijaniu różnych wzorów. Ściany, czy też posadzki z betonu odwzorowują między innymi stare drewno, kamień, czy szarą skałę.

Motywy zrobione z betonu dekoracyjnego wyglądają rewelacyjnie. Tak niedawno bo kilka lat temu nikt nie sądził, że beton będzie używany przy dekoracji mieszkań. Jak się okazuje, ten chłodny w wyglądzie surowiec, staje się co raz bardziej popularny. Może należałoby skusić się na innowacyjne rozwiązania architektoniczne i iść za współczesnymi trendami. Jeśli podobają Ci się wnętrza zrobione z betonu architektonicznego, obligatoryjnie wstąp na stronę sprawdzonego przedsiębiorstwa – producenta mas cienkowarstwowych, narzędzi wykorzystywanych przy tworzeniu betonowych nawierzchni i realizatora nawierzchni polerowanych. Dowiedz się więcej o betonie dekoracyjnym i sprawdź go w swoim mieszkaniu: Beton architektoniczny.

Strona używa cookies
Ok