Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
19 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak zwiedzać Gdańsk? Poznaj najlepsze opcje transportu
24 sierpnia, 2016

Za pompę cieplną zapłacimy dużo mniej

Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najważniejsze czynniki, które powstrzymywały nabycie to: niezwykle wysoki koszt inwestycji, nie do końca skonstruowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w odpowiedni sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) oraz niewielka obecność idei uświadomienia społeczeństwa o atrakcyjnych efektach jej stosowania. W przypadku, gdyby ktokolwiek chciał zdecydować się na generowanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu za pomocą tej metody, obawiał się przede wszystkim tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła zostały obniżone, natomiast ceny paliw do ogrzewania podniosły się. Tym samym Polacy zazwyczaj decydują się na rozwiązanie wydajne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku wszędzie dostępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada całkiem przeciętnie (najdrożej). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy i tym, w jakiej lokalizacji dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie będą skutecznie pracować w takich warunkach, a nieustanne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być uciążliwe i pracochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła kwalifikuje się do grupy szczególnie wydajnych ,a także pozbawionych praktycznie ryzyka urządzeń, które otwierają perspektywę na pozyskanie energii bezpośrednio z ziemi, powietrza i promieni słonecznych. Instaluje się ją do ocieplania i wentylacji lokali użytkowych, między innymi domów jednorodzinnych czy wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do ocieplenia często lodowatej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz wtedy, kiedy punktem docelowym jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie urządzenia nie należy do trudnych, bowiem opiera się na czterech kluczowych elementach: skraplającym gaz, kapilarze, czyli bardzo cienkiej rurce, doprowadzających do odparowania wody i sprężarce bądź innej maszynie, wymuszającej odprowadzenie ciepła. Selekcji do odpowiednich rodzajów dokonuje się przykładowo mając na uwadze mechanizm działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty codziennego korzystania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających określone właściwości. Połączenia, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Konstrukcja zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim atutem pompy jest możliwość zespolenia jej z systemem solarnym oraz zagospodarowania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek prezentowanych systemów cieplnych na naszym rynku jest sporo, jednak wyłącznie kilka z nich cieszy się największą popularnością. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest wyjątkowo uznawana przez interesantów z całej Europy. Przede wszystkim na skutek zastosowania genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, więc są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezdźwięczne i automatyczne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do powierzchni o profilu komercyjnym i użyteczności publicznej. zaprojektował taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej prekursorskie przedsięwzięcia powodują, że pompy ciepła są świetną opcją w stosunku do innych rodzajów ocieplania. Dzięki niej generowana jest cztery razy większa ilość ciepła niż w przypadku standardowego pieca. Oprócz tego zdobyty jest czas, który można przeznaczyć na realizowanie czegoś innego. Solidne pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez interesanta, kontrolowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”.

Od kilku lat nasze przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku oraz pasjonuje się transportem, instalacją oraz naprawą najlepszej jakości oprzyrządowania grzewczego. Podstawowym naszym celem jest urzeczywistnić każde zlecenie w wyznaczonym uprzednio przez zainteresowanego terminie. Pompy grzewcze, a także systemy solarne, są dofinansowywane. Zatem pozałatwianie jakichkolwiek formalności można pozostawić nam.Pracujemy z wieloma interesantami i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy posiada własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Mamy duże doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Postaramy się zatem przygotować oraz urealnić każdy wykonalny technicznie pomysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Bydgoszcz.

Strona używa cookies
Ok