Remont od A do Z
24 lipca, 2016
Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
27 lipca, 2016

Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Podczas budowy domu dobrze jest przemyśleć która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dziś, producenci techniki grzewczej oferują kompletne i różniące się od siebie rozwiązania, więc nasz wybór jest praktycznie nieograniczony. Zanim jednak dopasujemy instalacje grzewczą warto jest przeanalizować swoje potrzeby. Po pierwsze jakiego rodzaju paliwa pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy by instalacja centralnego ogrzewania była przyjazna dla ekosystemu. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu zapoznać się z produktami oferowanymi obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najlepsze systemy grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli potrzebujecie praktycznych i energooszczędnych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne będą idealnym produktem. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich źródeł ciepła jak pellet, eko groszek, czy węgiel brunatny. Taka instalacja grzewcza gwarantuje nam możliwość korzystania z najbardziej atrakcyjnego w danej chwili paliwa, co zmniejsza koszty ogrzewania domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są bardzo bezpieczne i proste w eksploatacji. Wielu producentów oferuje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla osób, które szanują swój czas i wygodę.

Kotły gazowe dla domu

Współcześnie na rynku możemy kupić dwa modele kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania przemieniają ciepło stworzone z spalania gazu, co zapewnia maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całej energii powstałej z ogrzewania. Jednak są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najbardziej atrakcyjnych cenowo źródeł energii – gaz, stąd są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe w trakcie spalania oleju opałowego wykorzystują także ciepło, które w normalnej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki temu kotły olejowe działają z efektywnością sięgającą nawet do 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe mają wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Warto jest wspomnieć, że co raz więcej producentów oferuje kotły na połączenie oleju opałowego z bioolejem, co zbawiennie oddziałuje na kondycję przyrody. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w instalacjach wentylacji, które umożliwia wymianę ciepła z powietrza wtórnego. Takie urządzenia gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale również skuteczne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to względnie młode urządzenia, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one energię na poziomie do 90 %, co w efekcie daje rzeczywiste oszczędności. Są także korzystne dla środowiska, ponieważ nie korzystają żadnych uzupełniających źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najdoskonalszych dziś dostępnych systemów dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako samodzielny system grzewczy, lub może uzupełniać działanie grzejnikowej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego przyłączenia do wszelkich oferowanych przez producentów jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. Kompleks rur zainstalowany pod parkietem oddaje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod panelami drewnianymi, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podwyższa estetykę wnętrza.

Bezpieczeństwo instalacji ogrzewania domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co oddajmy w ręce specjalistów. W nowoczesnym domu powinniśmy także zamontować ogrzewanie podłogowe, które zapewnia bardzo wysoki komfort. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Decydując się na dany system ogrzewania, zadbajmy o wysoką jakość urządzeń. Decydujmy się na te, które posiadają wszelkie certyfikaty i są proste w obsłudze. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Energooszczędne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj istotą jest jakość wykonania i produktywność urządzeń. Jeśli teraz budują Państwo dom, lub chcą nie długo zmienić swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej porad. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów marki Beretta i Viessman, jak i projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by wejść na naszą witrynę i poznać bliżej nasze usługi: serwis Viessman Toruń.

Strona używa cookies
Ok