Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Przegląd dekoracji ogrodowych
18 lutego, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Jak rozpocząć działalność gospodarczą?
19 lutego, 2017

Z czym kojarzy Ci się nowoczesne mieszkanie? Zapewne z bogatą technologią, gigantycznymi oknami i szarą kolorystyką. Nam innowacyjne wnętrze kojarzy się z betonem architektonicznym. Materiał ten zdecydowanie podbija krajowy rynek materiałów budowlanych. Przez wgląd na swoje unikatowe walory może być wykorzystywany w mieszkaniach, ogrodach, jak i w wielkich halach fabrycznych. Praktycznie beton sam w sobie nie jest interesującą ozdobą. Jesteśmy w stanie powiedzieć nawet, że jest nieprzyjemny i chłodny. Jednak, jak dowodzą eksperci, beton może adoptować przeróżne barwy. Jest zatem niezmiernie elastyczny. Możemy go bardzo łatwo dobrać do przeróżnych styli architektonicznych. Efektownie wygląda w połączeniu z drewnem i metalem. Co więcej beton dekoracyjny jest produktem nieprzemakalnym i mrozoodpornym, co pozwala na jego użycie na zewnątrz, bez żadnych zmartwień o kondycję powierzchni.

Obecnie beton architektoniczny jest produktem bardzo często stosowanym w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Można z niego zbudować elegancką elewację, odporny na negatywne warunki atmosferyczne taras, jak i atrakcyjną podłogę w domu. Opcji jest mnóstwo. To jak użyjesz beton dekoracyjny w swoim domu, zależy wyłącznie od Twoich upodobań.

Beton dekoracyjny w mieszkaniu

Czy masz pojęcie, że beton architektoniczny odwzorowuje takie produkty jak drewno, czy kamień? Jeśli nie, może to Cię zaskakiwać. Powierzchnia z betonu może wyglądać jak drewniana podłoga, czy kamienna ściana a to dzięki elastycznym formom do betonu. Wystarczy przyłożyć wybrany wzór i pomalować nawierzchnię obojętnie jakim barwnikiem. W taki sposób przygotowana posadzka z betonu architektonicznego idealnie komponuje się z wystrojem nowoczesnych domów. Tymczasem posadzka to jeszcze nie wszystko. Beton dekoracyjny świetnie wygląda w łazienkach, na schodach, lub w sypialni. Wystarczy zerknąć na poszczególne projekty, by przekonać się jak dobrze może wyglądać beton dekoracyjny we środku mieszkania.

Beton dekoracyjny w przemyśle

Do teraz zakładaliśmy, że beton może być tylko wykorzystywany przy budowie mieszkań, lub ulic. Nie wyobrażaliśmy sobie, że za kilka lat beton będzie jednym z elementów dekoracyjnych. Zanim to się jednak zadziało, powierzchnie z betonu strukturalnego były sprawdzane w halach przemysłowych. W takich wnętrzach od produktów wykończeniowych oczekuje się niezwykłej trwałości. W takich warunkach beton architektoniczny jest najlepszy. Wytrzymuje napór do kilku ton, nie gubiąc swoich właściwości. Jest przyjemny w utrzymaniu i niezwykle estetyczny. Beton dekoracyjny nie wyciera się jak inne materiały budowlane, co powoduje, że co raz większa liczba instytucji uważa go za produkt o najlepszych właściwościach w budownictwie powszechnym.

Beton dekoracyjny na zewnątrz

Beton architektoniczny jest nie tylko stosowany w budynkach mieszkalnych, czy budynkach magazynowych. Ze względu na znaczny współczynnik nieprzemakalności i odporności na zamarzanie może być również używany na zewnątrz. Co możemy stworzyć z betonu architektonicznego w ogrodzie? Oczywiście trwały i niebanalnie wyglądający podjazd, obramowanie domowego basenu, lub użytkowy taras. Duża ilość instytucji zapewnia również wykonanie fasady betonowej w rozmaitych schematach i kolorach, a także subtelnych ozdób do ogrodu. Już zauważyliście zatem, że możliwości użycia tego najmocniejszego w budownictwie produktu są olbrzymie.

Właściwości betonu architektonicznego

Co powoduje, że beton dekoracyjny jest tak sprężystym artykułem wykończeniowym? Beton dekoracyjny tworzy się z połączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o sporej warstwie szczepnej. Jednak dopiero zmieszanie proszku betonowego z wodą i domieszkami chemicznymi w prawidłowych proporcjach sprawia, że możemy go wykorzystywać do tworzenia różnego typu nawierzchni. Dodanie pigmentu i wyciskanie finezyjnych szablonów zwiększa walory estetyczne tego wszechstronnego surowca budowlanego.

Dzięki niepowtarzalnym cechom stworzenie nawierzchni z betonu architektonicznego trwa kilka chwil, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Stabilność, antypoślizgowa nawierzchnia i wiele możliwości dekoracji to główne atuty betonu architektonicznego. Warto jest również nadmienić, że w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi beton jest niezwykle opłacalnym wydatkiem. To świetna alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z intensywnie rozwijających się firm, zapewniających wykonanie powierzchni z betonu architektonicznego na terenie kraju, jak i Niemiec. Nasze przedsiębiorstwo gwarantuje własne artykuły i niekonwencjonalne pomysły na zastosowanie betonu architektonicznego w mieszkaniu, w przemyśle, czy w parkach rozrywki. Jeżeli zależy Tobie na ekspresowej realizacji i rzetelnej obsłudze skontaktuj się z naszym działem obsługi Klienta, lub wstąp na naszą stronę internetową: beton dekoracyjny

Strona używa cookies
Ok